تبلیغات شما اینجا قیمت سرور پرینتر اچ پی راهنمای خرید ویدئو پروژکتور اچ پی سرور سرور اچ پی سوئیچ شبکه سیسکو سوئیچ سیسکو یو پی اس فاراتل دوربین مداربسته سامسونگ دوربین مداربسته هایک ویژن دوربین مداربسته داهوا قیمت موبایل قیمت انواع گوشی قیمت گوشی پایین ترین قیمت گوشی بهترین گوشی برای موزیک بهترین گوشی برای سلفی بهترین گوشی برای بازی راهنمای خرید تلویزیون راهنمای خرید موبایل راهنمای خرید گوشی قیمت انواع تبلت قیمت تبلت لپ تاپ قیمت قیمت لپ تاپ قیمت لپ تاپ ایسوس سری x قیمت لپ تاپ ایسوس سری N قیمت لپ تاپ ایسوس سری v قیمت لپ تاپ ایسوس سری U قیمت لپ تاپ ایسوس سری K555 تور آنتالیا چت باران ربات اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ مرکز خیریه - صندوق خیریه طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
عسل بالامو
No votes yet.

گرده گل خواص بسیار زیادی دارد که در این مقاله سعی داریم ۵ ویژگی منحصر به فرد و کمتر بازگو شده از این محصول شگفت انگیز برای شما بیان کنیم ، با بالامو همراه باشید :
گرده گل
۱-گرده برای درمان بیماری های دیابتی
پزشکان گرده را در درمان علایم دیابت موثر تشخیص داده اند بر اساس نتایج حاصل از تحقیقات دکتر گاموسکا در یک مرکز تحقیقاتی در لهستان ، مصرف روزانه ۳۲ گرم گرده به مدت دو هفته میزان قند ادرار را ۸/۴۱ درصد در لیتر کاهش داده است. همچنین به نظر می رسد گرده در بعضی مراحل بیماری قند و بهبود آن اثر مثبت داشته باشد.

۲-گرده برای درمان بیماری های عصبی
ضعف اعصاب وضعیتی است که بر اثر ضعف عمومی بدن به وجود می آید و عصبی بودن اغلب با کم خوابی همراه است افسردگی نیز ناشی از ضعف عمومی بدن است. گرده در درمان تعدادی از بیماری های سیستم عصبی موثر می باشد. افرادی که به مدت یک هفته از گرده استفاده کرده اند عصبی نشده و فعال تر و به زندگی خوش بین تر شده اند به طوری که این اشخاص علاقه ی زیادی به کار یافته و حالت افسردگی آنها از بین رفته است.

۳-گرده برای افزایش طول عمر
تس تی سین عضو فرهنگستان بن ، اعلام می دارد : زنبورداران به دلیل مصرف عسل صاف نشده که معمولا دارای ته نشینی از گرده می باشد ، طول عمر زیادی دارندو به این دلیل که گرده سوخت و ساز را آسان نموده و تاثیر درمانی رضایت بخشی در بدن دارد. به طور مثال افرادی که در منطقه ی قفقاز بالای ۱۲۵ سال عمر دارند معمولا زنبور دارانی هستند که از گرده ی زنبور در رژیم غذایی خود استفاده کرده اند.

۴-خواص آنتی بیوتیک گرده
نتایج تحقیقات چاوین ولنورماند نشان داد که گرده دارای آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین بوده و قادر به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم نظیر سالمونلا است. همچنین تحقیقات دیگری نشان داده است که وقتی موش ها به مدت سه ماه با رژیم غذایی محتوی گرده تغذیه شدند ، فضولات آنها فاقد میکروب (دارای هاگ های غیر فعال باکتری بوده است) و با توجه به نتایج این آزمایش ها به نظر می رسد که گرده ی گل دارای مواد آنتی بیوتیکی فعال است.

۵-گرده برای درمان لک و چروک پوست (کرم زیبایی)
یک شکرت خارجی از سال ۱۹۵۲ شروع به استخراج عصاره ی گرده کرده و از آن برای تهیه ی کرم های نرم کننده ی پوست استفاده نموده است.
گرده به صورت کرم زیبایی ساخته شده و مانند پوششی روی پوست قرار می گیرد و از اثرات مفید آن رفع چین و چروک و لک پوست است. گرده بع عنوان کرم نرم کننده دارای خاصیت جذب سریع رطوبت و حفظ آن بوده و باعث مرطوب نگه داشتن پوست می شود.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : شنبه 18 آذر 1396

پژوهش یک گروه علمی استرالیایی نشان می‌دهد که زنبور‌های عسل همچون انسان‌ها خطای دید مربوط اندازه را تجربه می‌کنند.

وقتی به یک ساختمان در دوردست نگاه می‌کنیم، ساختمان کوچک‌تر از اندازه‌ی طبیعی خود به نظر می‌رسد و دچار خطای دید می‌شویم و بر اساس اطلاعاتی که از قبل به دست آورده‌ایم، به خطای خود پی‌ می‌بریم. نتیجه‌ی تحقیقات جدید نشان می‌دهند کهزنبور‌های عسل نیز چنین خطایی را در سیستم بینایی خود تجربه می‌کنند. بنا به زاویه‌ی دید به شی و فاصله از آن، خطای دید در این موجودات متفاوت خواهد بود.

زنبورهای عسل,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

نتیجه‌ی این پژوهش می‌تواند به توضیح فرگشت خطای دید در سیستم بینایی موجودات زنده کمک کند.

انسان‌ها انواع مختلفی از خطا را در سیستم بینایی خود تجربه می‌کنند؛ اعوجاج، خطا در شکل، اندازه، طول یا حتی رنگ. حتما بارها در شبکه‌های اجتماعی با پست‌هایی در مورد رنگ لباس برخورد کرده‌اید که میزان دقت شما در تشخیص رنگ‌ها را به چالش کشیده است. در شکل زیر می‌توانید انواع خطا‌های بینایی را مشاهده کنید.

خطای دید نوعی گم‌راهی در ادراک انسان از اطلاعاتی است که از محیط اطراف خود به دست می‌آورد. سیستم بینایی ما طوری طراحی شده که می‌تواند داده‌های زیادی از محیط اطراف خود بگیرد و به کمک مغز به پایش این داده‌ها بپردازد. خطای دید در حقیقت عدم انطباق واقعیت تصویر دیده شده با ادراک مغز از تصویر است.

به تصویر زیر نگاه کنید. در سمت راست یک دایره در احاطه‌ی تعدادی دایره‌ی کوچک قرار گرفته است. در سمت چپ همان دایره در احاطه‌ی تعدادی دایره‌ی بزرگ قرار دارد. اگرچه دایره‌‌های میانی اندازه‌ای یکسان دارند اما چشم انسان قادر به تشخیص آن نیست. این خطا برای اولین بار توسط یک روان‌شناس آلمانی به نام هرمان ابینگهاوس کشف شده و به نام خطای دید یا توهم بصری ابینگهاوس مشهور است.

در بین حیوانات دلفین‌های پوزه‌بطری، مرغ‌های کریچ‌ساز، مرغ‌های اهلی و اسپلیتفین دم‌قرمز همچون انسان‌ها در مشاهده‌ی تصویر ابینگهاوس دچار خطا می‌شوند. به طور جالب‌تری پنگوین‌ها، سگ‌های خانگی و بانتام‌ها (نژادی از کوچک از مرغ) دایره‌ی سمت چپ در تصویر ابینگهاوس را بزرگ‌تر می‌بینند. در این میان بابون‌ها به هیچ وجه با دیدن تصویر ابینگهاوس دچار خطا نمی‌شوند.

چرا خطای دید در انسان و حیوانات متفاوت است؟

انسا ها در مشاهده‌ی تصویر ابینگهاوس دچار خطای دید اندازه‌ای می‌شوند. دلفین‌ها هم همین اشتباه را می‌کنند با این حال چرا پنگوین‌ها خطایی برعکس دارند؟ بابون‌ها چرا دچار خطا نمی‌شوند؟

یکی از دلایل این تفاوت‌ها به تفاوت در روش‌‌شناسی تحقیقات برمیگردد. به عنوان مثال در تحقیق مربوط به سگ‌ها، تصویر در فاصله‌ای بسیار در نزدیک به سگ قرار می‌گرفت و سگ با دماغ خود جواب درست را انتخاب می‌کرد. در مورد پرندگان هم فاصله‌ی چشم پرنده تا تصویر خیلی کم بود. با این حال در آزمایش بابون‌ها، بابون در فاصله‌ای کمی دورتر از تصویر قرار گرفت و حتی اجازه‌ی نزدیک‌شدن به تصویر را به بابون ندانند. اما در مورد زنبور‌های عسل قضیه کمی متفاوت است. در آزمایش مربوط به زنبور‌های عسل، پژوهشگران تصویر را در محدوده‌ی بینایی زنبور قرار دادند و اجازه‌ی حرکت آزادانه را به زنبورها تا موقع تصمیم‌گیری را دادند.

خطای دید اندازه‌ای در زنبور‌های عسل چگونه است؟

یکی از چالش‌های اصلی پژوهشگران طراحی نحوه‌ی پرسش از زنبور‌ها بوده است. برای حل این چالش، پژوهشگران زنبور‌ها را به دو دسته تقسیم‌بندی کردند. به دسته‌ی اول زنبور‌ها تصویری از یک مربع مشکی داخل مربعی را نشان دادند و به زنبور‌ها آموزش دادند که همیشه این تصویر را انتخاب کنند. دسته‌ی دوم زنبور‌ها همیشه تصویر مربعی‌ سیاه کوچک داخل مربعی دیگر را انتخاب می‌کردند.

بعد از اتمام فرآیند یادگیری، پژوهشگران تصاویر را با تصاویری شامل خطای دید عوض کردند. در تصاویر جدید مربعی سیاه رنگ در داخل مربعی کوچک و مربعی بزرگ قرار می‌گیرد.

زنبورهای عسل,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

در مرحله‌ی دوم از پژوهش، زنبور‌ها باز به دو گروه تقسیم شدند؛ دسته‌ای که با حرکات آزادانه محدودیت زاویه‌ی دید نداشتند و دسته‌ای دیگر تصاویر با زاویه‌ی دیدی محدود و البته فاصله‌ای مشخص باید مشاهده می‌کردند. نتیجه‌ی کار جالب است؛ زنبور‌هایی با زاویه‌ی دید غیرمحدود دچار خطای دید شدند و زنبور‌هایی که زاویه‌ی دیدی محدود داشتند دچار خطای دید اندازه‌ای نشدند.

پژوهش زنبور‌ها احتمالا پژوهش‌های قبلی خود را به چالش خواهد کشید و نتایج آن‌ها را وابسته به طراحی پژوهش و زاویه‌ی دید حیوان مورد بررسی می‌داند.

این پژوهش چه توضیحی بر فرگشت سیستم بینایی اضافه می‌کند؟

خطای دید در سیستم بینایی نشان می‌دهد که چگونه این سیستم حجم بالایی از داده را از محیط اطراف خود دریافت می‌کند و فرآیند ادراک را بر روی آن انجام می‌دهد؛ اگرچه این فرآیند تحت تاثیر محیط نتیجه‌ای گمراه‌کننده خواهد داد. حیوانات مختلف هم دچار خطای دید اندازه‌ای می‌شوند و شناخت این خطا در بین حیوانات می‌تواند به فرگشت سیستم بینایی در موجودات زنده کمک کند.

به نظر می‌رسد که اجداد ما هم دچار خطای دید می‌شدند و به همین دلیل این خطا نسل به نسل در بین حیوانات و انسان منتقل شده و به امروز رسیده است. از دیگر سناریوی‌های احتمالی می‌توان به فرگشت هم‌گرا در سیستم بینایی اشاره کرد. دسته‌ای از دانشمندان معتقدند فرگشت خطای دید به دلیل هم‌گرایی بین سیستم بینایی گونه‌های مختلف زیستی است.

پژوهش خطای دید در زنبور‌های عسل می‌تواند توضیحاتی هم به فرگشت گل‌ها اضافه کند. زنبورها با حرکات آزادانه در محیط طبیعی برای پیدا کردن انواع گل‌ها احتمالا دچار خطای دید می‌شوند. بنابراین گل‌ها در طول زمان طوری تغییر کرده‌اند که با وجود خطای دید زنبور‌ها جذاب‌تر به‌‌نظربرسند. به عکس زیر نگاه کنید. این تصویر قسمت میانی گل جایی که شهد گیاه یافت می‌شود را نشان می‌دهد، دقت کنید که چقدر این گیاه شبیه تصویر ابینگهاوس است. احتمالا زنبور‌ها گل‌هایی را انتخاب خواهند کرد که قسمت میانی آن‌ها بزرگ‌تر به نظر برسند.

زنبورهای عسل,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

در نهایت باید دقت کرد که محیط بر ادراک ما از واقعیت موجود تاثیرگذار است. به‌بیانی دیگر، دریافت ما از واقعیت تحت تاثیر محیطی است که واقعیت در آن جاری است. این مسئله می‌تواند در پژوهش‌های علمی هم نتایج را تغییر دهد.

منبع : وبسایت سرپوش


ن : بالامو
ت : شنبه 18 آذر 1396

بعضی از محققین معتقند گرده برای سلامتی غدد پروستات موثر است . آزمایش ها نشان داده است که افرادی که پروستات دارند دارای مقدار کمی نمک معدنی روی می باشند ، اما گرده دارای مقادیر قابل توجهی روی است زیرا برای رشد لوله گرده احتیاج به این عنصر دارد و ممکن است این مساله دلیل تاثیر مثبت گرده بر تورم پروستات باشد با بالامو همراه باشید :

گرده گل پروستات جنسی

آلن کیلاس فرانسوی (Alain Caillas) در سال ۱۹۵۹ مصرف گرده را به عنوان داروی جلوگیری کننده ی از تورم پروستات پیشنهاد کرد. بر اساس بیستمین کنگره ی بین المللی پرورش زنبور عسل در بخارست در سال ۱۹۶۵ ، سه مرد از هر ده مرد فرانسوی به بیماری پروستات مبتلا بودند که در اکثر موارد نیاز به جراحی داشتند آلن کیلاس مصرف روزانه ی ۱۵ گرم گرده را برای هر مرد بالاتر از ۵۰ سال توصیه کرد.

دو پزشک سوئدی به نام های اریک آسک آمپارک از دانشگاه اوپسالا و ژ.جونسون از دانشگاه لوند در سال ۱۹۵۹ گزارشی منتشر کردند و به شرح گرده و تاثیر ویژه و مفید آن بر روی پروستات پرداختند. در داروخانه های سوئد فراورده هایی از گرده به نام چرنیلتون وجود دارد که نه تنها برای بهبود این بیماری مفید است بلکه سبب پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های پروستات و آدنوم (تومور های خوش خیم غده ای ) می شود.

اخیرا پزشکان به موفقیت جدید در زمینه ی درمان با گرده دست یافته اند. آن ها به تعدادی از افراد روزانه ۱۵ گرم گرده داده اند و مشاهده نمودند که این افراد تا سن ۴۰ الی ۴۵ سال هم به بیماری پروستات مبتلا نشدند و حتی تا سنین ۸۰ الی ۹۰ سالگی غذذ پروستات آن ها مشکل خاصی ایجاد نکرده است. در بسیاری از کشور ها مانند سوئد و فرانسه پزشکان تحقیقات زیادی انجام داده اند و آن ها نیز نتایج مشابهی گرفته اند. آقای جو جویز از کشور روسیه مصرف روزانه مخلوط ۵ گرم گرده و عسل را برای بهبود بیماری پروستات پیشنهاد کرده زیرا نتایج بهتری از آن به وجود آمده است.

گرده برای درمان ناتوانی جنسی

در ادبیات عوام گرده به عنوان منبعی غنی از ویتامین ها و اسید های آمینه مشهور بوده است که در بدن انسان تاثیر شگفت انگیزی به خصوص بر روی تجدید قدرت جوانی و افزایش نیروی جنسی در مردان دارد.

اعراب در زمان های قدیم برای درمان ناتوانی های جنسی از گرده ی خرما استفاده می کردند. امروزه کشف هورمون های گنادوتروپین در گرده خرما ، استفاده از آن را در درمان عقیمی توسط اعراب بدوی تایید می کند. همچنین وجود هورمون های محرک جنسی در گرده ثابت شده است.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : پنجشنبه 16 آذر 1396

پولن ، گرده ی موجود در گیاه است که در قسمت انتهایی آلت نرینه گل (اتامین) وجود دارد و برای بارور کردن گیاه به کار میرود ،پولن زنبور عسل منبعی غنی از انواع ویتامین ها و اسید های آمینه و مقداری موااد معدنی است و به علاوه دارای مواد حیاتی بسیار پر ارزش دیگری است که طی سال ها در عسل باقی می ماند ، با بالامو همراه باشید :

پولن زنبور عسل

پولن زنبور عسل نه تنها دارای ویتامین های زیاد و مقداری نیز مواد معدنی است بلکه حاوی پروتئین و اسید های امینه آزاد و هورمون ها و عناصر کمیاب ضروری به مقدار جزئی برای بدن نیز می باشد. در تمام جهان پولن زنبور عسل نه تنها به عنوان یک خوراکی لذیذ ایده آل تلقی می شود ، بلکه داروی موثری برای درمان تعداد زیادری از ناراحتی ها نیز هست. برخی از این ناراحتی ها به شرح زیر می باشد :

 • در بازگرداندن میل جنسی و انرژی از دست رفته موثر است.
 • افسردگی و خستگی را کاهش می دهد.
 • اختلالات هاضمه را رفع می کند و برای کوفتگی عضلات و اسهال و یبوست مفید است.
 • سردردهای از نوع میگرن خفیف را کاهش می دهد.
 • سوخت و ساز بدن را عادی می سازد و در رژیم غذایی لاغری عامل کاهش اشتهاست.
 • برخی از ناراحتی های پروستات را رفع می کند.
 • علائم و ناراحتی های ناشی از برخی داروها و اعتیادات (نظیر اعتیاد به دخانیات و الکل) را کاهش می دهد.
 • کلسترول را کاهش می دهد و جریان گردش خون را تسهیل می کند.
 • انرژی بدن را تقویت می کند.
 • ناراحتی گلو را تسکین می دهد.
 • کمی خواب آور می باشد.
 • ضد باکتری است.

ضمنا اگر عسل طبیعی خام تصویه نشده که مملو از پولن است خورده شود برای آسم و حساسیت ها بسیار موثر است.

پولن زنبور عسل

البته توجه شود که برخی از اشخاص ممکن است به عسل حساسیت داشته باشند و ان معمولا به علت وجود مقدار خیلی کم اسید فورمیک در عسل است. این قبیل اشخاص غالبا از نیش زنبور عسل خیلی شدید ناراحت می شوند زیرا به اسید فورمیک حساسیت دارند. البته در دوره کوتاهی ناراحتی آنها با کمی مراقبت ممکن است رفع شود.

ضمنا به کودکان زیر یک سال نباید عسل داده شود ، زیرا ممکن است هاگ های برخی باکتری ها که در عسل هست در روده کوک نوزاد که هنوز نارساست متمرکز شده و ایجاد ناراحتی کند.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : سه شنبه 14 آذر 1396
Rating: 5.0. From 1 vote.

آیا گرده برای انسان قابل هضم است؟
آیا مصرف گرده برای ترک الکل مفید است؟
برای پاسخ به این سوالات با بالامو همراه باشید :
گرده گل
برای آشنایی با گرده گل پیشنهاد میشود مقاله : داستان عجیب زنبور عسل و گرده گل ، چگونه گرده گل وارد عسل میشود؟
رامطالعه کنید.

با وجود این که مساله ی قابلیت هضم گرده به طور کامل روشن نشده ولی آن چه مسلم است این که گرده دارای منافذ یا نقاطی می باشد که جوانه ی گرده از آن خارج می شود و رشد میکند. در این تقاط پوشش گرده نازک بوده یا بدون پوشش می باشد و ضخامت آن به چند هزارم میلی متر می رسد. مواد با ساختار و ابعاد مولکولی از این نقاط می توانند وارد دانه ی گرده شوند.
پس شیره ی معده هم می تواند به راحتی وارد آن شده محتویات آن را گوارش نماید. سیستم هضم مواد غذایی در زنبور عسل انجام شده ، مشخص گردیده است که پوسته ی دانه ی گرده بدون تغییر در آن وجود دارد اما محتویات آن به مصرف رسیده است. بنا براین می توان نتیجه گرفت که سیستم گوارشی انسان نیز می تواند محتویات دانه ی گرده را خیلی خوب گوارش داده و آن را به طور کامل به مصرف برساند.

تاثیر گرده بر اندام های بدن

امروزه انسان با تکنیک های پیشرفته ی طبیعت را تحت تاثیر اعمال زیادی قرار داده است و اغلب فراموش می کند که خود نیز جزیی از طبیعت است که قادر به حفظ توازن روحی و بدنی خود می باشد.
البته زندگی طبیعی به معنی بازشگت به وضعیت اولیه نیست بلکه به معنی تطبیق با طبیعت و همسو شدن با آن است و اساس این مساله نیز بر تغذیه استوار است. امروزه اغلب انسان ها مایلند غذای مقوی مصرف کنند و حتی گاهی دوبرابر نیاز بدن پروتئین مصرف می کنند در حالی که مقدار ۵۰ تا ۶۰ گرم پروتئین در روز برای انجام فعالیت های روزمره کافی است در نتیجه به همین میزان کالری اضافه وارد بدن می شود و بدن نیز باید این مواد را بپذیرد در نتیجه برای تطبیق با وضعیت کنونی فقط باید از غذاهای کمکی پایین آوردنده ی چربی و .. استفاده نمود.

اما سلامتی واقعی به معنی آن است که بدن شادابی جسمی و روحی خود را حفظ کرده و تا مدتی به بیماری مبتلا نشود. بنابراین توصیه می شود با تغییر یا تکمیل مواد غذایی مصرفی خود یا تغییر عادات غذایی خود به طور موثری به افزایش میزان سلامتی خود بیفزاییم و از بروز اختلالات مختلف در آن جلوگیری کنیم.
از حدود ۵۰ سال پیش به تدریج دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد گرده انجام دادند.
بسیاری از شیمیدانان مواد غذایی درون گرده را آنالیز کرده اند و پزشکان به خصوص کسانی که در مورد پیری تحقیق میکنند به وجود موادی با خواص شفا بخش در دانه ی گرده پی برده اند.
یکی از محققان در مورد گرده دکتر لیبیت مدیر قدیمی ترین کلینیک پزشکی بیماران الکلی و متخصص درمان بیماری الکلیسم و محثث در مورد تاثیر الکل بر سیستم های جسمی و روحی و روانی انسان می باشد.
دکتر لیبیت تحقیقات وسیعی در مورد دانه ی گرده انجام داده است و در سال ۱۹۹۳ کتابی درباره ی بیماری الکلیسم نوشته که در آن اهمیت گرده در درمان این بیماری را بیان نموده است.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : دوشنبه 13 آذر 1396

قدیمی ترین نمونه زنبور عسل که نگهداری شده در موزه تاریخ طبیعی نیویورک است ، که طبق نظر دانشمندان ظاهرا این نوع زنبور عسل ۸۰ میلیون سال عمر دارد ، با بالامو همراه باشید :

ارتباط گرده گل و زنبور عسل

در تمامی طول تاریخ ، زنبور عسل مورد احترام بشر بوده است. در تمام کتب آسمانی ، در قرآن کریم ، در انجیل ، تورات ، در نوشته های قدیمی یونانی و رومی ، در میان ایرانیان ، مصریان ، چینی ها ، در افسانه های کهن قوم اسلاو و خلاصه در همه جا نامی از زنبور عسل که به عنوان یک حشره مفید و پر کار و از عسل به عنوان یک ماده مغذی مفید و شفا بخش یاد شده است.

در قرآن کریم مکرر از عسل به عنوان یک موهبت الهی شفابخش یاد شده و حتی یک سوره به نام “زنبور عسل” است. اگر همین طور بیشتر به عقب برگردیم در تمام طول تاریخ اقوام مختلف به عناوین متفاوت در عرف جوامع و در مذاهب از زنبور عسل به احترام یاد می کنند.

در کتاب مقدس هندو به نام ودا که در ۲،۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح به سانسکریت نوشته شده از زنبور عسل با احترام نام می برد. ویشنو که به اعتقاد پیروان مکتب هندو عنوان حامی و محافظ پرقدرت خدای دوم از خدایان سه گانه هندوئیسم را دارد ، برای اغلب آنها به شکل زنبور عسل آبی رنگ در یک گل نیلوفر آبی مجسم می شود که ریسمان این کمان اسطوره ای را تعداد زیادی زنبور عسل که به هم پیچیده شده اند تشکیل می دهد. در مکتب پرستش الهه ی زیبایی و باروری ، که با عناوین ونوس ، دیانا ، سرس ، سیبل ، و زنبق در مکتوب های مختلف آورده شده است ، زنبور عسل همیشه به عنوان یک مخلوق مقدس و معبود کوچک تلقی شده است.

در حجاری های و سنگ نوشته های داخل غارها و روی ظروف سفالین و در کنده کاری های بناهای تاریخی در تمام طول تاریخ آثاری از زنبور عسل به چشم می خورد و به طور خلاصه شاید بتوان گفت پس از انسان – هیچ مخلوق دیگری چون زنبور عسل تا این اندازه مورد احترام و توجه در مکاتب و فرهنگ های مختلف جهان نبوده است.

عسل به عنوان یک خوراکی لذیذ و در عین حال یک داروی شفابخش همیشه مورد استفاده بشر بوده است ، اهمیت عسل نه تنها به عسل شیرینی لذیذی است که دارد بلکه عسل خام تصویه نشده که از کندو گرفته می شود ماده ای است مملو از پولن یا گرده های گل ها که از نظر مواد مغذی بسیار غنی ، از نظر دارویی ماده ای بسیار مفید و شفا بخش است. حال ببینیم که این گرده های گل که در عسل خام تصویه نشده و حرارت ندیده فراوان است ترکیباتش چیست؟

ارتباط گرده گل و زنبور عسل

پولن ، گرده موجود در گل گیاه است که در قسمت انتهایی اتامین (آلت تذکیر) گل وجود دارد و به عنوان عامل مذکر برای تلقیح مادگی گل ها و بارور کردن گیاه به کار می رود. هر گل دارای مقدار قابل ملاحظه ای گرده یا پولن است به طوری که اگر در فصل گرده افشانی گل های درختان در باغ ها قدم بزنید کاملا احساس می شود. زنبور عسل مخلوقی است که خداوند متعال برای تلقیح و باروری شاید تا حدود ۸۰ درصد گیاهان خلق کرده و اگر زنبور عسل نبود قسمت عمده گیاهان بارخیزی کامل نداشتند و به قدر کافی میوه نمی دادند.

مرسوم است که بعضی از باغداران در باغ های خود کندوهای عسل می گذارند ، در این باغ ها باردهی درختان میوه بسیار زیاد می شود ، بخصوص در مورد گیاهانی که آلات نر و ماده گل ها روی دو پایه است نقش تلقیح به وسیله زنبور عسل بیشتر شایان توجه است.

موقعی که زنبور عسل مشغول جمع آوری شهد گل هاست از تماس پاهای پوشیده از موی زنبور با آلت مذکر گل ها که مملو از پولن است ، مقداری پولن در لابلای موها جمع می شود. سپس زنبور ، این پولن ها را با کمی عسل که با خود از کندو آورده و همچنین با بزاق دهانش که محتوی یک آنزیم فعال است مخلوص می نماید و پس از آن به کمک موهای زیر پاهایش این خمیر پر از پولن را با مهارت و فشار به حفره ذخیره پولن که فرورفتگی در پشت پاهایش می باشد داخل می نمایدو وقتی که این حفره ها کاملا پر از پولن شد ، به کندو باز می گردد و از این پولن ها و شهد گل ها برای تغذیه نکتار و عسل و قسمتی برای تغذیه لاروهای زنبور ها و قسمتی نیز برای تغذیه ملکه اختصاص داده می شود.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : شنبه 11 آذر 1396
No votes yet.

دلیل ریزش مو در افراد متفاوت است و روزانه هر کدام از ما به طور میانگین بین ۲۰ الی ۱۰۰ تار موی خود را از دست میدهیم ، از عوامل ریز مو میتوان به عدم تعادل هورمونی ، عدم نگهداری صحیح از مو ، تغذیه نادرست ، یا تداخل با مصرف داروهای مختلف و موارد بسیار دیگر اشاره کرد ، در این مقاله سعی میکنیم ببا کمک عسل طبیعی نکاتی را برای پیشگیری و تقویت مو بررسی کنیم با بالامو همراه باشید :

عسل طبیعی

ایا عسل میتواند مانع از ریزش مو شود؟

۱-عسل با بالا بودن قند طبیعی با عث حفظ رطوبت در مو می شود ، همین امر باعث کاهش ریزش مو و همچنین نرم ماندن پوست دور ناخن می شود.

۲-عسل با خاصیت ضد باکترایی خود ، به بهداشت پوس سر کمک میکنید و شوره سر و پوسته آن را کاهش میدهد که در نهایت باعث کاهش ریز مو می شود.

خاصیت های شگفت انگیز عسل

۱ –عسل طبیعی نرم کننده فوق العاده ایست ، قبل از استحمام مقداری عسل را با دو برار آن روغن زیتون مخلوط کنید و ۳۰ دقیقه قبل از حمام به موهایتان بمالید. میزان روغن را بر حسب نوع موی خشک یا چرب تنظیم کنید.

۲ -اگر مو بیش از حد در معرض نور خورشید، قرار بگیرد خشک و کدر می شود. این کدری را می توان با مالیدن مخلوطی از ۲ قاشق غذاخوری عسل و دو پیمانه آب ولرم به مو از بین برد.

نکات مراقبتی هنگام استفاده از عسل برای تقویت مو:

برای پیشگیری از عوارض جانبی مانند ایجاد چسبندگی لازم است به این نکات توجه کنید:

از عسل به میزان بسیار کمی استفاده کنید.

برای نرم کردن مو، عسل را با روغن مخلوط کنید.

هرگز عسل را گرم نکنید.

یک روش درمانی آسان برای مراقبت از مو توسط عسل طبیعی :

یک قاشق مرباخوری پودر دارچین رابا یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و روغن زیتون به میزان کافی مخلوط کنید و روی پوست سر قرار داده و ماساژ دهید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید. برای به دست آوردن نتیجه مورد پسند، این کار را حداقل هفته ای ۳ بار تکرار کنید.

مقداری عسل طبیعی و روغن زیتون را به شامپوی ملایم اضافه و از آن استفاده کنید تا مو تمیز، براق و نرم شود.

شب یک چهارم پیمانه آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کنید و به پوست سر بمالید و روز بعد بشویید.

زرده تخم مرغ را با مقدار خیلی کم عسل (حدود یک قاشق غذاخوری) مخلوط کنید و به پوست سر بمالید. پس از ۳۰ دقیقه سر خود را بشویید.

روش های دیگر برای نگهداری از مو توسط عسل طبیعی :

اگر چه استفاده از عسل برای مراقبت از مو راهکار مناسبی است اما برای به دست آوردن نتیجه بهتر لازم است برنامه غذایی سالمی را اتخاذ کنید؛ به عنوان مثال، میوه های تازه، انواع سبزی، مغز، جوانه، شیر، غلات سبوس دار، سویا و ماهی را که مصرف آن نه تنها برای مو بلکه برای سلامت بدن نیز مفید است، در برنامه غذایی خود بگنجانید.

برای رفع چربی مو و شوره سر، ۱۵ دقیقه قبل از حمام کردن روی موهای خود آب لیمو بمالیدهمچنین ماساژ پوست سر با انگشت، باعث بهبود گردش خون و مانع از ریزش مو می شود.

۲یا ۳بار در هفته، یک لیوان کوچک آب اسفناج میل کنید.

مصرف آب زیاد نیز مانع از ریزش مو می شود.

منبع : سلامت نیور

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل طبیعی بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : چهارشنبه 1 آذر 1396

زنبور عسل و گرده گل ؟ هنگام ملاقات گل توسط زنبور عسل ، گرده ها به پوشش کرک دار بدن آنها می چسبد. سپس زنبور با مالیدن پاها به یکدیگیر و صورت خود گرده ها را با خرطومش مرطوب کرده ، به صورت ساچمه درمی آورد و در سبد پاهای عقب خود محکم میکند ، با بالامو همراه باشید :

زنبور عسل و گرده گل

گرده دارای پروتئین فراوان بوده و برای تغذیه ی زنبوران و پرورش لاروها (تخم زنبور عسل) به مصرف می رسد.

همچنین زنبورها از آن برای تولید عسل طبیعی، فرمنت و موم نیز استفاده می کنند. یک زنبور در هر بار پرواز حدود ۱۵ میلی گرم گرده به کندو می آورد و برای پرورش لاروها در یک کلونی (تجمع لاروها) سالانه بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم گرده به مصرف می رسد برای تولید انرژی و گرما ، هیدرات های کربن و چربی به کمک اکسیژن سوخت و ساز می شوند که این انرژی و گرما در زمستان با مصرف هیدرات های کربن و عسل تامین می شود. با شروع فصل گرما و اولین تخم گذاری ملکه در کندو و به محض این که موم غذای نوزادان ساخته شد ، تبادل مواد در مقیاس وسیع تری شروع می شود و در نتیجه نیاز شدیدتری به گرده پدید می آید.

گرده ی گل تامین کننده اصلی پروتئین و چربی برای زنبوران است. اکثر زنبورانی که مسئول تغذیه ی نوزادان هستند گرده را بلعیده و آن را در غدد شیری خود به غذای نوزاد تبدیل می کنند ،زنبور کارگر در حدود بیست روزگی فعالیت خود را شروع می کند. البته در شرایط سنی مختلف غریزه ی این حشره او را به سمت منابع غذایی راهنمایی می کند. زنبور علاوه بر آرواره هایش که مستقیما با آنها گرده جمع آوری میکند می تواند به کمک بدن پوشیده از کرک و پاهایش نیز جمع اوری گرده را انجام دهدو تقریبا تمام نقاط بدن زنبور حتی چشمهایش از کرک پوشیده شده است و ابزار مناسب برای جمع آوری گرده یعنی شانه ، برس گرده ، سبد و موی منفرد نیز به او در این کار کمک می کنند.

هنگامی که زنبوری روی گلی می نشیند با آرواره های خود بساک گل را که هنوز باز نشده است باز می کند و با تکان شدید سر و پاها گرده ها را بیرون می ریزد ، این حرکات زنبور غریزی ولی قابل تغییر است زیرا در مسیر فعالیت زنبور از تجربه هایی که قبلا آموخته شده است نیز استفاده می کند ،گرده ها هنگام جمع آوری توسط خرطوم زنبور مرطوب می شوند تا راحت تر به شکل ساچمه در بیایند و حملشان آسانتر باشد ،برای این کا زنبور از مقدار کم عسلی که همراه آورده یا از شهد گل های ملاقات شده استفاده می کند. میزان رطوبت به حدی است که گرده در تمام سطح بدن زنبور چسبناک و قابل ورز دادن می شود.

زنبور عسل و گرده گل

با توجه به نوع گرده ی موجود در طبیعت ، رطوبت ، بزرگی و سایر ویژگی ها ، میزان رطوبت مورد نیاز برای گرده های مختلف نیز متفاوت است ، زنبور های کارگر جوان باید یاد بگیرند که خود را با شرایط گل هایی که گرده ی آنها را برداشت می کنند تطبیق دهند. این مساله بسیار حائز اهمیت است که زنبور شکل ، رنگ و بوی گرده های مختلف را بشناسد تا بتواند آن گل را در نقاط دیگر نیز شناسایی کند.

زنبور در پاهای مفصل دار دارای یک پاشنه ی پوشیده از کرک های زبر است که مانند یه برس عمل میکندو نحوه ی استفاده از این برس ها این چنین است که زنبور در حال پرواز بدن خود را تمیز میکند و گرده ها را به شکل ساچمه در می آورد. او به وسیله ی برس پاهای جلویی خود گرده ها را از روی سرو و گردن ، کنار دهان خود جمع میکند سپس یه وسیله ی دو پای لعدی قفسه ی سینه را تمیز میکند و گرده ی تمیز شده توسط پاهای جلویی را تحویل می گیرد. در حین انجام این کار رطوبت به مقدار کافی توسط خرطوم زنبور به گرده ها می رسد و گرده هایی که خوب مرطوب شده اند به پاهای عقبی تحویل داده می شوند ،این روند به قدری سریع است که انسان قادر به دنبال کردن حرکات زنبور نیست. برس های پاهای عقب زنبور ، پاهای میانی زنبور حرکت کشویی سریع یا اصطحلاکی گرده ها را از یک پا به پای دیگر منتقل می کند.

زنبور با حرکات کشویی سریع یا اصطحلاکی گرده ها را از یک پا به پای دیگر منتقل میکند. گرده ها به طور همزمان به طرف بالا و قسمت خارجی پاهای زنبور هدایت می شوند و در نهایتیک موی منفرد و بلند به ساچمه های تهیه شده استحکام لازم را می دهد. در هر ساچمه ی گرده می توان رد پاهای زنبور را به صورت شکاف های نسبتا عمیقی مشاهده نمود. ساچمه ی آماده شده توسط پاهای وسط از خارج و بالا هدایت می شود تا هنگام پرواز مزاحمتی برای زنبور ایجاد نکند.

با توجه به نوع گرده ی موجود در هر منطقه وزن گرده ی جمع شده توسط زنبور عسل (دو عدد ساچمه) حداقل ۸ تا ۱۲ میلی گرم و حداکثر ۱۸ تا ۲۰ میلی گرم می باشد یک زنبور معمولا باید حدود ۸۰ گل را ملاقات کند تا این مقدار گرده را جمع آوری نماید. بر اساس مشاهدات انجام شده در اوایل بهار تا پاییز روزانه به طور متوسط ۸۰۰۰ زنبور با گرده به کندو مراجعت می کنند.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل طبیعی بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : دوشنبه 29 آبان 1396
No votes yet.

هر زنبور عسل که به صحرا می رود تا مجدد به کندویش برگردد زمان رفت و برگشت و جمع آوری محصولش سه دقیقه طول می کشد در حالی که به طور متوسط ۲۵۰ گل را می مکد ، ارتباط زنبور ها و گل ها بسیار جالب است با بالامو همراه باشید:

زنبور ها و گل ها

زنبوری که صبح برای مکیدن شیره ی گل ماموریت می یابد عصر همان روز به کار دیگر مشغول می شود یا دو روز شیره ی گل به کندو می برد و روز سوم پولن

(پولن گردی است که بر آلات نر گل هاست و اگر شما انگشت به آن بزنید ذرات آن که اغلب زرد رنگ است به دستتان می چسبد).

زنبوران همین که صبح برای محصول آوردن از کندو بیرون می روند بدون هدف و مقصد نیستند ، زیرا قبل از آنها ماموران اکتشاف محل ، باز شدن گل ها را به آنها نشان داده اند و ماموران اکتشاف محل ، باز شدن گل ها را به آنها نشان داده اند، حتی زنبوران قوی به سوی گل های دور تر می روند و ضعیفان به طرف گل های نزدیکتر می روند.

گل های تازه باز شده به آنها اطلاع داده می شود و اگر گل فراوان باشد زنبوران همیشه گل تازه تر را انتخاب می نمایند ،

هرگز بوی خوش و سبزی درخشنده و زیبایی و عطر مطبوع گل نمی تواند زنبوران را فریب دهد چنان چه از گل سرخ این کار ساخته نیست.

بر عکس گلهایی هستند که به نظر بی بو و بدرنگ است ولی زنبوران علاقه ی وافری نسبت به آنها دارند مانند درخت بید ، گیاه افرا و پیچک هایی که شیره فراوانی دارند. آن چه برای زنبور اهمیت دارد پروش گیاه مورد علاقه ی وی و وجود آنهاست.

زنبور ها و گل ها

هر گیاه گل دار ، دارای دو دستگاه مستقل : دستگاه روینده و دستگاه زاینده.

دستگاه روینده که مرکب از ریشه و ساقه و برگ می باشد و دستگاه زاینده ی گل است که به میوه تبدیل می شود تا دانه ای در آن برای بقای نسل و گیاه به وجود آید.

گل به وسیله ی میله ی باریکی به نام دمگل به ساقه وصل است.

در هر گل چهار قسمت وجود دارد کاسبرگ ، گلبرگ ، پرچم و مادگی یا برچه که میتوان روی هم آنها را به حجله ی عروس و داماد تعبیر کرد: حجله ای که با پرده های مخملین گلبرگ ها زینت یافته و یک ردیف پرده ی زمردین کاسبرگ ، پرده های داخل را محافظت می نماید. حجله ها عموما معطر شده و تا زمانی که عروس (برچه) و داماد (پرچم) ماه عسل دهندگی آنها تمام نشده ، حجله;

عطر آمیز و سرسبز و شاداب است و شیرینی نیز فراهم می گردد تا جشن بدون شهد و خنچه نبوده باشد.

کاسبرگ ها را روی همرفته کاسه ی گل و گلبرگ را مجموعا جام گل و پرچم ها را جملگی نافه گل و همه ی برچه ها را مادگی گل گویند.

برچه سه قسمت دارد : کلاله ، خامه ، تخمدان.

پرچم دو بخش دارد : میله ، بساک که داخل بساک چهار کیسه ی گرده دارد که در هر کدام ده ها هزار دانه ی گرده موجود است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : شنبه 27 آبان 1396
No votes yet.

عسل طبیعی و سرما خوردگی ؟ به گزارش بهداشت نیوز عسل طبیعی دارای خاصیت های است که به درمان سرما خوردگی کمک میکند :

در حقیقت عسل طبیعی به خاطر خواصی چون آنتی باکتریال بودن ، داشتن آنتی اکسیدان و خواص متعدد دیگر به سیستم ایمنی بدن برای درمان سرما خوردگی کمک میکند و همچنین گلو درد و سوزش را نیز از بین میبرد.

در ادامه روشهای استفاده از عسل طبیعی برای بهبود بیماری سرماخوردگی را با هم بررسی میکنیم ، با بالامو همراه باشید :

عسل طبیعی و سرما خوردگی

۱- مصرف عسل طبیعی و دارچین
یک قاشق غذا خوری عسل ولرم را با ۱٫۴ قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کنید ، از این معجون روزانه ۲ الی ۳ بار در روز استفاده کنید ، هم چنین میتوانید از این ترکیب در سالاد های میوه ، آب میوه ، چای و نوشیدنی ها نیز استفاده کنید.
برای اطلاعات دقیق تر میتوایند مقاله : ۱۰ خاصیت عجیب مصرف عسل طبیعی و دارچین
را مطالعه کنید

۲- غرغره کردن عسل طبیعی
میتوانید از این ترکیب فوق العاده استفاده کنید :
ابتدا به قاشق غذا خوری آب لیمو را با دو فنجان آب گرم مخلوط و یه قاشق غذا خوری عسل طبیعی نیز به آن اضافه کنید ، سپس از این مخلوط برای غرغره استفاده کنید.

۳- مصرف عسل طبیعی به تنهایی
اول بار که متوجه علائم سرماخوردگی در بدنتان شدید ، سریعا یک قاشق غذا خوری میل کنید ، میتوایند آنرا با آب گرم یا هر نوشیدنی دیگری ترکیب کنید برای مصرف راحت تر ، مصرف منطم عسل برای بهبود سرماخوردگی وعلائم بیماری کاملا مفید است.

۴- مصرف عسل و پیاز خام
یک پیازقرمز را ورق ورق برش دهید ، روی تکه های پیاز عسل و مقداری شکر بریزید ، اجازه دهید این ترکیب یک شب بماند و صبح روز بعد یک قاشق چای خوری از آن را میل کنید ، از این مخلوط چندین بار در روز استفاده نمایید.

۵- مصرف عسل و چای دارچین
مصرف عسل و دارچین برای بیمار سرماخورده بسیار مفید است و کم میکند خواب راحت تری داشته باشد.
نصف یا ۳ قاشق چایخوری چوب دارچین را برای ۵ دقیقه در فنجان چایی قرار دهید و سپس آن را خارج کنید ، ۲ قاشق چایخوری عسل طبیعی نیر به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید ، توصیه میشود این ترکیب را قبل از خواب مصرف کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد.

عسل طبیعی و سرما خوردگی

۶- مصرف عسل طبیعی ، لیمو و زنجبیل
یک شیشه مربای ۲۰۰ گرمی آماده کنید ، یک لیمو را ۴ قسمت کرده و داخل شیشه بگذارید ، دو قاشق زنجبیل تازه را رنده کرده و آن را هم درون شیشه مربا بریزید ، عسل را روی این مخلوط بریزید تا جایی که شیشه پر شود ، اجازه دهید این ترکیب چند ساعتی همینطور بماند و سپس ۱ یا ۲ قاشق چایخوری از مخلوط را در آب داغ بریزید و میل کنید و دقت داشته باشید که مخلوط تهیه شده را در داخل یخچال نگهداری کنید.
همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوایند مقاله : ۷ خاصیت شگفت انگیز عسل طبیعی و لیمو را مطالعه کنید.

۷- مصرف عسل طبیعی و چای لیمو
با مصرف مداوم چای لیمو و عسل طبیعی میتوانید کمتر دچار سرماخوردگی شوید ، ۱ قاشق غذا خوری لیموی تازه در یک لیوان به اندازه کافی آب داغ به آن اضافه کنید و بنوشید.

۸- مصرف عسل و آب خنک
لیوانی را با آب سرد پر کنید ، ۲ یا ۳ قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید بعد به مدت ۱۰ ثانیه در مایکروویر قرار دهید ، اگر حس کردید از طعم آن لذت نمیبرید میتوانید از شیرین کننده ها استفاده کنید.

۹- مصرف عسل طبیعی و لیمو و دارچین
مصرف مداوم لیمو وعسل و ودارچین به پیشگیری از سرماخوردگی کمک فراوانی میکند ، آب لیموی تازه را در ۱٫۲ آب گرم بریزید ، ۲ قاشق غذا خوری عسل و مقداری دارچین به آن اضافه کنید و سپس میل کنید.

۱۰- مصرف اکسیر عسل طبیعی
این روش برای درمان گلو درد و سرفه به کار میرود ، در صورتی که از این روش برای کودکان زیر ۲ سال استفاده میکنید حتما با پزشک کودک مشورت کنید.
یک قاشق چایخوری برای بچه های بین ۱ تا چهار سال ، برای بچه های بالای ۴ سال و بزرگسالان دو قاشق عسل طبیعی غیر پاستوریزه
توجه : عسل برای درمان سرماخوردی بسیار مفید است ولی باید به موارد زیر نیز دقت داشت :
عسل را نمی بایست به کودکان کمتر از ۱۲ ماه داد زیرا ممکن است مسمویت غذایی حاد ایجاد کرده و کشنده باشد.
برای تاثیر اصلی این ترکیبات بهتر است از عسل طبیعی و غیر پاستوریزه استفاده کرد.
برای مصرف عسل طبیعی برای کودکان سنین پایین حتما با پزشک کودک مشورت کنید در ضمن افراد محدودی شاید به دارچین حساسیت داشته باشید ، قبل از مصرف بررسی فرمایید.
ممنون از اینکه این مقاله رو مطالعه کردید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : دوشنبه 15 آبان 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)