تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
عسل طبیعی

استفاده از بخور درمانی عسل طبیعی (Inhalation) عسلی به زمان های دور بر می گردد. که نتایج جالبی درباره درمان بیماری های مجاری فوقانی تنفسی داشت در این مقاله این مبحث رو بررسی میکنیم با بالامو همراه باشید :

بخور عسل طبیعی

کیزل اشتاین Kizelstein افرادی را که به آسیب ها و اختلالات مجاری تنفسی مبتلا بودند ، با بخورهای عسلی درمان می کرد. او از محلول های عسلی آبی (۱۰%) که در دستگاه های معمولی بخور گذاشته ، استفاده کرده است. طبق این شیوه درمانی ، ذرات نمناک عسل بعد از عبور مخاط بینی و بافت پوششی حنجره به کیسه های هوایی ریه می رسد و از آنجا به خون می رود. در آنجا به وسیله فعالیت و تاثیراتی که دارد اثر ضد عفونی خود را بر عفونت ها می گذارند.

بورکشیان و ی.پایان (کتابی در مبحث طب تئوری) در درمان بیماری التهاب مزمن بینی و حنجره و التهاب عفونی بینی Ozeena از محلول بخار عسلی (۲۰-۳۰ %) که برای (۵ الی ۷) جلسه تنظیم شده بود ، استفاده کرده است. در این شیوه درمان جداره مخاطی ، مرطوب و پوسته ها از بین می رود. همچنین توانست التهاب های مزمن سینوس ها وچرک گوش میانی را با شستشوی آنها با محلول های عسلی با موفقیت درمان کند.

همچنین ، دوروشنکو (مجله زنبورداری) التهاب حاد و مزمن بینی را با آغشته نمودن پنبه به محلول عسلی (۴۰%) یا ریختن قطره ای از محلول تازه ی ۲۰% پتروکائین ۲% و دیمدرول ۱% درمان کند.

همچنین التهاب حاد و مزمن سینوس های را بخار محلول عسلی ۳۰% یا با شوک الکتریکی ، درمان کرده است.

در روند درمان التهاب های حاد و مزمن سینوسی از مرهم عسلی (۷٫۵ عسل صاف ، ۷٫۵ عسل موم دار ، بنزوکائین ۲ ، وازلین ۱۰ لانولین ۲۵) استفاده نموده است. درصد بهبود بیماران بسیار زیاد بود. اما در مورد بیماران مبتلا به التهاب حاد یا مزن حجره، آنها را با بخار عسل ، مالیدن جای التهاب با عسل و خوردن عسل از راه دهان درمان نمود. با همین شیوه ، التهاب حاد و مزمن حنجره را نیز درمان کرده است. ولی او در موارد التهاب مزمن شدید حنجره ، هیدروکورتیزون و شیموتریپسین را به محلول بخار اضافه نمود.

از سوی دیگر ، دکتر گرهارد ریدل التهاب خشک و مزمن بینی و همچنین التهاب خشک و عفونی حنجره را با تزریق موضعی پروکوپین عسلی درمان کرد. در این شیوه درمان ، محلول به مقدار (۱ سی سی) در قسمت بدنه حنجره ویزر جداره مخاطی حنجره تزریق می شد.

بخور عسل طبیعی

او در تزریق اول ، بهبود عارضه تراوش خون را مشاهده کرد. اما بعد از تزریق دوم ، جداره مخاطی را سالم دیده است. به دنبال آن، عده کمی بیماران به تزریق سوم نیاز پیدا کردند. در موارد التهاب های بینی در زیر مخاط پره میان دو سوراخ بینی که بینی را پوشش می دهد، تزریق های خود را انجام داد. درمان به بیش از (۳ الی ۴) بار تزریق نیازی نداشته است. در التهاب عفونی بینی درمان کامل حاصل نشد اما بهبود حال بیمار مشاهده گردید.

اوخوتسکی (مجله عسل) شستشو یا غرغره بینی مبتلا به التهاب عفونی با محلول های عسلی را تجویز می نماید. در این روش درمانی باید از محلول های عسلی گرم استفاده شود (یک قاشق غذا خوری با یک فنجان آب).

از سوی دیگر ، تونزلی توصیه می کند بیماران مبتلا به التهاب حاد سینوس ها را باید وادار نمود تا قرص های موم دار عسلی را برای ۱۵ دقیقه در دهان خود بجوند. این عمل باید روزی (۴ الی ۶) بار تکرار شود. در این روش درمانی ، التهاب های حاد در عرض یک الی دو روز بهبودی حاصل می کنند. دردها کم و مجرای بینی تدریجا باز می گردد. این درمان به یک هفته تداوم و پیگیری نیاز دارد.

شانتروف التهاب مزمن سینوس های فکی را با تزریق محلول عسل داخل سینوس های هر دو تا سه روی یک مرتبه درمان نمود.

قبل از تزریق این محلول ، دهان را با سرم های فیوزولوژی شستشو داده است یا با شوک الکتریکی همراه با (۲۰%-۱۰%) محلول های عسلی را از راه جداره مخاطی وارد بینی می نمود. در ۱۰ جلسه ای که برای این برنامه درمانی اجرا شد ، زمان شوک الکتریکی در طول روز ۲۰ دقیقه بود.

نتایج درمان : ۷۶% از بیماران بهبود یافتند همچنین نتایج دوره ای آن نیز مثبت بود. عسل با محتویات خود که شامل ضد باکتری ها و آنتی بیوتیک ها ، هورمون ها و ویتامین ها و عناصری که با میکروسکوپ دیده می شود ، قدرت آن را دارد که التهاب ها را درمان کند.

بنا براین برای درمان التهاب حاد و مزمن سینوس ها استفاده روزانه از عسل را که بهترین شیوه موفق و بسیار ساده است ، توصیه می شود.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصولات به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : سه شنبه 3 بهمن 1396
Rating: 5.0. From 1 vote.

برای تشخیص عسل طبیعی روش های متفاوتی در مقالات و سایت ها وجود دارد ولی اکثر آنها پشتوانه علمی درستی ندارند و قاطعانه نمیتوان در موردشان نظر داد چرا؟ و چطور میتوان به تشخیص عسل طبیعی نزدیک شد؟ با بالامو همراه باشید :

تشخیص عسل طبیعی اصلی

عسل دارای خواص پیچیده ایست و در محیط های گرم و سرد از خود واکنش متفاوتی نشان می دهد مثلا در محیط گرم به سادگی روان می شود و در محیط سرد بسیار سفت و چسبنده می شود ، همچنین در محیط مرطوب به راحتی رطوب جذب می کند و در محیط خشک رطوبت آن کاهش می یابد و مواردی از این قبیل ،

در حالت کلی تشخیص عسل طبیعی و مرغوب توسط خریداران ، بدون استفاده از وسایل آزمایشگاهی کار مشکلی است ولی زنبورداران و افرادی که با فرآوری عسل سر و کار دارند تشخیص نسبتا خوبی می دهند ، با این حال روش ساده ای برای تشخیص عسل توسط خریداران وجود ندارد.

با دستگاه های ساده آزمایشگاهی ، مرغوبیت و صدمات مختلفی که به عسل وارد شده قابل اندازه گیری است. برای راهنمایی مشتریان برای و افزایش آگاهی آنها برای خرید عسل طبیعی مطالعه موارد زیر بسیار کار آمد خواهد بود :

۱- ساده ترین و مطمئن ترین روش تهیه عسل از فروشگاه های عسل معتبر است. به خصوص افرادی که زنبوردار بوده و عسل تولیدی خود را ارائه میدهند و از سابقه فعالیت آنها آگاهید.

۲- اگر عسل را از دست فروش ها تهیه میکنید به برچسب آن که دارای نام و نشانی شرکت تولیدی ، شماره پروانه بهداشتی ، وزن و غیره است توجه نمایید.

۳- برخی مردم میزان رطوبت و مرغوبیت عسل را با کش سانی بودن آن و وجود حباب های درون آن تشخیص می دهند که تشخیص قطعی نیست زیرا در محیط نسبتا گرم عسل روانتر می شود و در محیط سردتر عسل سفت تر ، در هر صورت عسلی که رطوبت آن ۱۸% باشد عسل مطلوبی است.

۴- مساله مهم دیگری که در تشخیص عسل وجود دارد شکرک زدن عسل است ، طبق گفته اساتید این رشته بر عکس تصور اکثر ایرانیان شکرک زدن نشانه سلامتی عسل است و اروپاییان بیشتر مشتری عسل عای شکرک زده و کرم رنگ هستند.

اکثر عسل ها بعد از مدتی شکرک می زنند و این مدت بستگی به نوع گیاهان رطوب و موارد دیگر متفاوت است. و این زمان بین چند هفته ، چند ماه ، چند سال بین عسل های متفاوت است ، برای مایع کردن عسل شکرک زده باید ظرف نیم ساعت در دمای ۶۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد (حرارت غیر مستقیم) قرار بگیرد.

۵- وقتی عسل حاصل از شربت شکر را مزمزه کنید فقط مزه شیرینی را احساس می کنید ولی وقتی عسل طبیعی را مزمزه کنید به جز مزه شیرینی طعم مطبوع عسل که بسته به نوع گیان آن متفاوت است را به همراه سایر مخمر های آن متوجه می شوید.

تشخیص عسل طبیعی

۶- چنانچه درپوش ظرف عسل طبیعی برای مدتی بسته باشد و سپس درپوش آن را باز کنید حتما بو و رایحه عسل طبیعی را متوجه می شوید.

۷- اگر عسل را داخل لیوان آب بریزید ، چنانچه در آب حل شود و به شکل مشخصی در ته شیشه جمع نشود عسل مطلوبی نبوده این عسل رطوبت بالایی دارد ولی عسل مطلوب تر ابتدا بدون حل شدن به طور عمودی داخل شیشه ریخته شده انباشته می شود ،

البته هر یک از این روشها به تنهایی نمیتواند عسل طبیعی را از غیر طبیعی تشخیص دهد ولی میتواند به تشخیص درست تا حد زیادی کمک کند.

۸- اجسام و مواد خارجی در عسل موادی از قبیل ذرات موم ، گرده ، و غبار و غیره باعث شکرک زدن سریعتر عسل می شوند ، به همین دلیل برای جلوگیری از شکرک زدن ، عسل را صاف کرده و مواد زائد آن را خارج میکنند ، معمولا عسل های با موم اصطلاحا “شان” قدیمی و سیاه از شان های تازه زودتر شکرک می زند ، زیرا دارای اجسام و مواد خارجی بیشتری هستند.

به نظر محققین عسل های با رنگ تیره تر مواد معدنی بیشتری نسبت به عسل های روشن داشته البته باید توجه داشت که این تیرگی تحت تاثیر حرارت زیاد و نور نباشد.

با سپاس از اینکه وقت گذاشتید و مقاله تشخیص عسل طبیعی رو مطالعه کردید.

تشخیص عسل طبیعی

مجموعه بالامو عسل طبیعی را بدون واسطه از زنبورداران خود دریافت و با بسته بندی مخصوص خود در اختیار مشتریان قرار می دهد ، و گواه کیفیت محصولات ، نظرات مثبت مشتریان و رضایت قلبی آنهاست ، امید است این روند همچنان ادامه داشته باشد.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصولات به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : پنجشنبه 21 دی 1396

مرحوم غیاث الدین جزایری متخصص تغذیه نظر خود را در مورد خربزه و عسل چنین بیان می کند :

عسل طبیعی و خربزه

“می گویند عسل و خربزه با هم سازگار نیستند. عده ای هم می گویند برعکس این دو خوراکی با هم می سازند. خلاصه این طور شایع است که هر کس عسل و خربزه را با هم بخورد بیمار شده و می میرد و نیز بر این باورند که :

اگر عسل را بر روی خربزه بمالند تبدیل له جسم سنگینی می شود نیز حقیقت ندارد ، فقط اگر موم را به بعضی خربزه ها بمالیم کمی سفت تر می شود و این مورد اختصاص به خربزه ندارد زیرا همه ی میوه ها دارای الیاف سلولزی هستند و این اتفاق برای میوه هایی که مقدار زیادی از این الیاف دارند روی می دهد.

توصیه و احتیاط : افرادی که نسبت به گرمی عسل حساسیت دارند برای خنثی سازی گرمی آن میتوانند از خوراکی های ترش مزه مانند لیمو ترش تازه یا سرکه یا آب زرشک ، ترشیجات تهیه شده از سرکه ی سیب ، رب انار ، رب نارنج ، انار ترش و عصاره ی تمبر هندی استفاده کنند به ویژه آب زرشک همراه دو قاشق مربا خوری ، عسل داروی شگفت درمان بیماری های کبدی و تصفیه ی خون می باشد و اثرات درمانی خاصی در مکانیسم و متابولیسم بدن آدمی دارد.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

عسل طبیعی و خربزه

در ضمن اگر اتفاقی و یا نادانسته عسل و خربزه را با هم خوردید و دچار دل درد شدید ، به پزشک مراجعه کنید و اگر به پزشک دسترسی ندارید اگر می توانید با فروبردن انگشت در حلق آن را برگردانید، این کار را بکنید. خوردن عرقیجاتی مثل عرق نعناع و عرق پونه هم برای رفع دل درد خیلی موثر هست. خوردن آب انار ترش هم از جمله درمان های خانگی خوردن خربزه و عسل هست.

عسل و خربزه را هیچ وقت با هم نخورید و سعی هم نکنید تا این ترکیب را امتحان کنید تا خودتان کسب تجربه کنید.

اگر تجربه ای یا سوالی در این مورد دارید در قسمت نظرات بیان کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصولات به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : دوشنبه 4 دی 1396

پولن یا گرده چیست ، گرده در زبان لاتین به معنای یک ماده ی بسیار ریز است. هر دانه ی گرده در واقع یک سلول نر گیاه بوده و حاوی مواد لازم برای تلقیح سلول ماده است. دانه ی گرده به همراه سلول ماده کامل شده و دارای اطلاعات ژنتیکی لازم برای تولید گیاه می باشد. برای مشاهده ی دانه ی یک گرده به میکروسکوپ های نوری قوی نیاز است ، در ادامه با بالامو همراه باشید :

پولن یا گرده چیست

از تزئینات سطح خارجی گرده میتوان برای تشخیص گونه ی گیاه استفاده نمود که این کار با استفاده از میکروسکوپ الکترونی قابل انجام می باشد. شکل ظاهری دانه ی گرده در گیاهان است که باعث شناسایی کاربردهای مختلف گرده در زندگی بشر شده است.

مهم ترین مساله ای که در مورد گرده وجود دارد همان توانایی تلقیح سلول ماده ی گیاه می باشد. در سال ۱۹۶۴ فردی به نام “ردولف یاکوپ رنه راریوس” برای اولین بار نشان داد که در گیاهان دو جنس نر و ماده وجود دارد. سلول های ماده ی گیاه مانند تخمک در حیوانات توسط توده های مغذی احاطه شده اند. همان طور که تخم مرغ تبدیل به مرغ می شود از تخم گیاهان که توسط گرده تلقیح شده نیز دانه ای با قابلیت رشد و تکثیر به وجود می آید. برای انجام عمل لقاح دانه ی گرده باید روی کلاله بنشیند سپس لوله های رویشی از هسته ی رویشی دانه ی گرده بیرون آمده و به سمت تخمدان ماده حرکت می کنند و بعد از رسیدن به سلول ماده ، عمل لقاح انجام می شود.

برای انتقال گرده به گل های ماده عوامل زیادی وجود دارند. از جمله جانوران ، باد و در برخی موارد آب. گرده ها هنگامی منتشر می شوند که بساک یا کیسه ی محتوی گرده در گل نر می ترکد و به این ترتیب گرده ها از داخل آن آزاد می شود. ترکیدن بساک نر با تکان شدید یا لمس آن نیز ممکن است.

در زمینه ی شناسایی عسل از طریق گرده تحقیقات زیادی صورت گرده است. پروفسور ساندر چهل سال قبل تاکید کرد که اگر ما قادر به شناسایی انواع گرده های به وجود آورنده ی عسل باشیم می توانیم به شناسنامه ی موثقی از گیاهان ملاقات شده توسط زنبور عسل دست یاببیم. به عنوان مثال در کشور هایی مثل آلمان که هزینه تولید عسل در آنها گران تمام می شود برای حفظ تولیدات خود در برابر عسل های رقیب که از قیمت و کیفیت کمتر برخورداراند ارائه ی شناسنامه برای عسل های عرضه شده ضروری است.

پولن یا گرده چیست

تعیین حمل تولید عسل به کمک بررسی میکروسکوپی و آنالیز گرده ی آن صورت می گیرد. البته باید توجه داشت که در عسل درختان میوه یا مزارع ، گرده های گل های آن درختان و در عسل گیاهان جنگلی و مراتع ، هاگ سرخس و گرده گیاهان این مناطق یافت می شود که میتواند به طبقه بندی این عسل ها کمک کند. گرده های گیاهان با توجه به نوع گیاه و منطقه ، رنگ مختلفی دارند که از سفید در گیاهان وحشی تا سیاه پررنگ در خشخاش متفاوت است.

به این ترتیب هر زنبور داری می تواند با کمک گرده های جمع آوری شده و دامنه ی رنگ انها به سادگی گیاهان مورد استفاده از طبقه بندی و مشخص نماید.

در حال حاضر به وسیله ی شناسایی گرده ها ، میزان گرده دهی گیاهان و نوع مسمومیت زنبورها تعیین می شود. در مسمومیت های ناشی از سمپاشی گیاهان یا عوامل دیگر میتوان با بررسی میکروسکوپی محتویات روده ی زنبور های مریض یا گرده های جمع آوری شده نوع سم گیاهی را مشخص نمود و چگونگی بروز مسمومیت را تشخیص داد. این مساله می تواند کمک بزرگی به حفظ محیط زیست بکند.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصولات به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : يکشنبه 3 دی 1396

گرده گل یا پولن خواص بسیار زیادی دارد که مصرف آن برای درمان برخی بیماری ها مفید است ، روش های مختلفی برای استفاده از گرده گل یا پولن وجود دارد که در این مقاله به بررسی تعدادی از این روش ها میپردازیم ، با بالامو همراه باشید :

مصرف گرده گل

۱-جهت آسان تر مصرف کردن گرده می توان آن را داخل کپسول های خوراکی ریخته تناول نمود.

۲-همچنین می توان از آن در تولیدات بهداشتی با مصارف خارجی استفاده کرد.

۳-طعم گرده ی گل به شکل محسوسی بر حسب گل هایی که از آنها گرفته شده تغییر می کند. افرادی که برای اولین بار از آن مصرف می کنند غافلگیر می شوند ولی به سادگی به آن عادت می کنند ، البته به شرط این که پشتکار نشان بدهند.

۴-گرده ی گل باید به دقت جویده شود تا کاملا با بزاق دهان آمیخته شود.

۵-افرادی که از طعم گرده گل خوششان نمی آید، می توانند آن را با عسل با مواد غذایی دیگر (ماست ، پنیر ، مربا و غیره) مخلوط کنند. راه حل دیگر ، خریدن گرده گل به صورت پودر است که برای مصارف آن را با مایعی (ترجیحا یک جوشاننده) مخلوط می کنند.

مصرف گرده گل

۶-بهتر است که گرده ی گل را صبح ها به صورت ناشتا مصرف کنید. ولی اگر آن را به تدریج و در طول روز مصرف کنید نیز اشکالی ندارد و فرق نمی کند که مصرف آن قبل و یا بعد از غذا باشد.

۷-توصیه می کنیم که درمان یک ماهه پس از هر تعویض فصل و یا دوبار در سال ، یکی در اوایل پاییز و دیگری در آخر زمستان با استفاده از گرده ی گل که از آن ها گرفته شده انجام دهید ، اگر قصد دارید تنها یک بار در سال از آن استفاده کنید ، فصل بهار را انتخاب کنید.

۸-در جریان درمان ، بایستی هر روز ۳۰ گرم گرده ی گل و یا به عبارت دیگر دو قاشق سوپ خوری از آن مصرف شود.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصولات به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : چهارشنبه 29 آذر 1396

بعضی افراد نسبت به گرده های گل پراکنده شده در باد حساسیت دارند. باید گفت در حدود ۲۵۰ هزار گونه از گیاهان از طریق گرده افشانی تولید مثل کرده و تکثیر می یابند این عمل برای تداوم زندگی گیاهان انجام می گیرد گرده ها در اثر گرده افشانی گیاهان برای قرار گرفتن بر روی کلاله ی گل و تولید مثل در هوا پراکنده می شوند و بر حسب میزان حساسیت اشخاص بیماری آلرژی ایجاد می کنند. به جز گرده مواد دیگری مانند پر ، ذرات پشم و تعدادی از مواد شیمیایی و دارویی می توانند در بعضی افراد واکنش های افزایشی حساسیتی نشان دهند. به این واکنش های حساسیتی آلرژی می گویند که دارای علائم بالینی متفاوتی می باشد.

گرده گل آلرژی

بسیاری از پزشکان معتقند که گسترش شهر نشینی و افزایش آلرژی با هم ارتباط دارند. دانه ی گرده در فصول خاصی باعث ایجاد آلرژی می شود. معمولا این بیماری در انسان به صورت آبریزش بینی و چشم ، عطسه و کهیر بروز می کند و در حالت های شدید باعث آسم آلرژیک شده و حملات تنگی نفس ، خس خس سینه و سرفه بروز میکند. آسم آلرژیک یک بیماری مجاری تنفسی بوده و از خصوصیات آن حساسیت بیش از حد این مجاری است. وقتی که گرده در هوا پراکنده می شود در اثر تنفس وارد منافذ بینی شده که ابتدای حساسیت است.

آسم آلرژیک به پاسخ مناسب IGE که محل کنترل لنفوسیت های B و T است بستگی دارد. این لنفوسیت ها در اثر واکنش متقابل آنتی ژن و IGE فعال می شوند.

اکثر آلرژی های ایجاد کننده ی آسم به وسیله ی هوا منتقل می شوند و برای ایجاد یک حالت حساسیت باید به مقدار زیاد و به مدت کافی در هوا وجود داشته باشد.

پس از این که حساسیت ایجاد شد بیمار نسبت به آلرژن عکس العمل شدید نشان خواهد داد به طوری که مقادیر جزیی از عامل آلرژن باعث تشدید بیماری می شود.

آسم آلرژیک معمولا فصلی بوده در فصولی که گرده ی گیاهان در هوا پراکنده است در کودکان و بالغین جوان شایع می شود. مکانیسمی که از طریق آن آنتی ژن استنشاقی باعث بروز حمله آسم می شود شناخته شده نیست ولی به نظر می رسد تا حدودی به واکنش متقابلآنتی ژن – آنتی بادی موجود در سطح مست سل (Mast Cell) ، ریه و متعاقب آن تولید و آزاد شدن واسطه های “هیستامین ، برادی کنین ، لکوترین C ، D ، E ، پروستاگلاندین های G2 ، F2 ، GD2a ترمبوکسان A2” و نیز ازدیاد حساسیت زود رس ارتباط داشته باشد. طبق فرضیه های موجود ذرات آنتی ژنتیک بسیار کوچک بوده از سد دفاعی ریه عبور می کنند سپس با توده های سلولی که پوشش اپی تلیال سطح خارجی مجاری هوایی مرکزی اتصالات محکمی دارند تماس پیدا می کنند. آزاد شدن مجدد واسطه ها بر روی عضلات صاف و نفوذ پذیر موئینیه های مجاری هوایی تاثیر مستقیم و زودرس دارد و در نهایت باعث واکنش موضعی شدید و متعاقب آن واکنش مزمن می شود و به این صورت حمله ی آسم ایجاد می گردد.

این بیماری در صورتی درمان می گردد که بیمار با آلرژن مشخص گردد ، روش های مختلف حساسیت زدایی تا حدودی در درمان بیماری موثر است. سایر روش های درمانی فقط برای رفع علائم بیماری موثر بوده لیکن اصل پاتوبیولوژی را از بین نمی برد.

ویچریل در سال ۱۹۷۵ گزارش داده است که بیماران حساس به گرده و مبتلا به آلرژی در صورت مصرف عسل با جویدن درپوش های مومی “شان عسل” به دلیل داشتن مقداری گرده در آن ها به تدریج درجه ی حساسیت را کاهش می دهند و بیماری این افراد بهبود می یابد. این مساله نشان می دهد افرادی که نسبت به گرده های پراکنده در هوا حساسیت دارند نسبت به گرده های جمع آوری شده توسط زنبور عسل حساسیت ندارندو البته زنبورها به هنگام تشکیل گلوله های کوچک گرده و جمع آوری آن ها در سبد گرده پاهای عقب خود مقداری شهد آنزیم به آن اضافه می کنند. چنین مخلوطی برای افرادی با حساسیت زیاد همراه با عطسه های شدید نیز بی ضرر است.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : شنبه 25 آذر 1396
Rating: 5.0. From 1 vote.

اولین چیزی که هنگام خرید عسل طبیعی توجه ما را به خود جلب میکند رنگ عسل است ، رنگ عسل طبیعی چه چیزی را نشان میدهد؟ در این مقاله به بررسی رنگ عسل طبیعی پرداخته ایم ، با بالامو همراه باشید :

رنگ عسل طبیعی

آیا از رنگ عسل میتوان عسل بودن و یا کیفیت عسل طبیعی را تشخیص داد؟

بر خلاف باور عموم مردم نمیتوان از رنگ عسل به طبیعی بودن یا نبودن آن پی برد ، بسیاری از مردم تیره بودن را نشان کیفیت می دانند ، اما عسل تیره نیز امکان دارد غیر طبیعی باشد و با حرارت دادن تیره شده باشد ، تحقیقات نشان داده است که عسلی که به طور طبیعی تیره تر است مقدار آنتی اکسیدان و مواد معدنی بیشتری دارد.

دلیل تیره شده و یا روشن شدن رنگ عسل چیست؟

رنگ عسل طبیعی نشان دهنده سر منشا گیاهی آن است و نسبت به مواد معدنی و ترکیبات موجود در شهد ها رنگ اصلی عسل مشخص می شود. البته شرایط نگهداری و حرارت عسل هم روی رنگ آن تاثیر گذار است که حرارت زیاد و گذشت زمان باعث تیره تر شدن عسل می شود.

آیا در طول زمان رنگ عسل طبیعی تغییر میکند؟

البته که با گذشت زمان رنگ عسل طبیعی تیره تر می شود ولی میزان تیرگی آن تا حدود زیادی به اسیدیته و میزان نیتروژن و گلوکز موجود در عسل وابسته است و همچنین به دما نگهداری بسیار مرتبط است و در دماهای بالا تغییر رنگ سریعتر اتفاق می افتد.

رنگ عسل طبیعی

بین طعم عسل و رنگ آن ارتباطی وجود دارد؟

در حالت کلی عسل های تیره طعم تند تری نسبت به عسل های روشن دارند و عسل طبیعی روشن طعم ملایم تری دارد ، اما این موضوع قالبا اتفاق نمی افتد و در بعضی موارد متفاوت است.

عسل چه رنگ هایی دارد؟

رنگ عسل بستگی به نوع شهدی که زنبور جمع آوری کرده است متفاوت است ، اما توسط اداره کشاورزی آمریکا به هفت رنگ اصلی تقسیم می شود که عبارتند از کهربایی تیره ، کهربایی ، کهربایی روشن ، کهربایی خیلی روشن ، سفید ، سفید روشن ، سفید آبکی دامنه این رنگ ها در شکل زیر آمده است :

رنگ های عسل طبیعی

آیا از عسل طبیعی میتوان به عنوان ماده افزودنی جهت تغییر رنگ استفاده کرد؟

در بعضی مواد غذایی از عسل طبیعی استفاده می کنند ، در بعضی بیسکویت ها با استفاده از عسل تیره رنگ بیسکویت ها را مقداری تیره می کنند و در بعضی نوشیدنی ها و شربت ها با کمک عسل یک رنگ طلایی خاص تولید میکنند ، در ضمن با استفاده از عسل در صنایع غذایی میتوان با افزایش سلامت در جامعه نیز کمک کرد.

منبع : HazarHoney.com

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : چهارشنبه 22 آذر 1396
No votes yet.

گرده گل خواص بسیار زیادی دارد که در این مقاله سعی داریم ۵ ویژگی منحصر به فرد و کمتر بازگو شده از این محصول شگفت انگیز برای شما بیان کنیم ، با بالامو همراه باشید :
گرده گل
۱-گرده برای درمان بیماری های دیابتی
پزشکان گرده را در درمان علایم دیابت موثر تشخیص داده اند بر اساس نتایج حاصل از تحقیقات دکتر گاموسکا در یک مرکز تحقیقاتی در لهستان ، مصرف روزانه ۳۲ گرم گرده به مدت دو هفته میزان قند ادرار را ۸/۴۱ درصد در لیتر کاهش داده است. همچنین به نظر می رسد گرده در بعضی مراحل بیماری قند و بهبود آن اثر مثبت داشته باشد.

۲-گرده برای درمان بیماری های عصبی
ضعف اعصاب وضعیتی است که بر اثر ضعف عمومی بدن به وجود می آید و عصبی بودن اغلب با کم خوابی همراه است افسردگی نیز ناشی از ضعف عمومی بدن است. گرده در درمان تعدادی از بیماری های سیستم عصبی موثر می باشد. افرادی که به مدت یک هفته از گرده استفاده کرده اند عصبی نشده و فعال تر و به زندگی خوش بین تر شده اند به طوری که این اشخاص علاقه ی زیادی به کار یافته و حالت افسردگی آنها از بین رفته است.

۳-گرده برای افزایش طول عمر
تس تی سین عضو فرهنگستان بن ، اعلام می دارد : زنبورداران به دلیل مصرف عسل صاف نشده که معمولا دارای ته نشینی از گرده می باشد ، طول عمر زیادی دارندو به این دلیل که گرده سوخت و ساز را آسان نموده و تاثیر درمانی رضایت بخشی در بدن دارد. به طور مثال افرادی که در منطقه ی قفقاز بالای ۱۲۵ سال عمر دارند معمولا زنبور دارانی هستند که از گرده ی زنبور در رژیم غذایی خود استفاده کرده اند.

۴-خواص آنتی بیوتیک گرده
نتایج تحقیقات چاوین ولنورماند نشان داد که گرده دارای آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین بوده و قادر به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم نظیر سالمونلا است. همچنین تحقیقات دیگری نشان داده است که وقتی موش ها به مدت سه ماه با رژیم غذایی محتوی گرده تغذیه شدند ، فضولات آنها فاقد میکروب (دارای هاگ های غیر فعال باکتری بوده است) و با توجه به نتایج این آزمایش ها به نظر می رسد که گرده ی گل دارای مواد آنتی بیوتیکی فعال است.

۵-گرده برای درمان لک و چروک پوست (کرم زیبایی)
یک شکرت خارجی از سال ۱۹۵۲ شروع به استخراج عصاره ی گرده کرده و از آن برای تهیه ی کرم های نرم کننده ی پوست استفاده نموده است.
گرده به صورت کرم زیبایی ساخته شده و مانند پوششی روی پوست قرار می گیرد و از اثرات مفید آن رفع چین و چروک و لک پوست است. گرده بع عنوان کرم نرم کننده دارای خاصیت جذب سریع رطوبت و حفظ آن بوده و باعث مرطوب نگه داشتن پوست می شود.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : شنبه 18 آذر 1396

پژوهش یک گروه علمی استرالیایی نشان می‌دهد که زنبور‌های عسل همچون انسان‌ها خطای دید مربوط اندازه را تجربه می‌کنند.

وقتی به یک ساختمان در دوردست نگاه می‌کنیم، ساختمان کوچک‌تر از اندازه‌ی طبیعی خود به نظر می‌رسد و دچار خطای دید می‌شویم و بر اساس اطلاعاتی که از قبل به دست آورده‌ایم، به خطای خود پی‌ می‌بریم. نتیجه‌ی تحقیقات جدید نشان می‌دهند کهزنبور‌های عسل نیز چنین خطایی را در سیستم بینایی خود تجربه می‌کنند. بنا به زاویه‌ی دید به شی و فاصله از آن، خطای دید در این موجودات متفاوت خواهد بود.

زنبورهای عسل,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

نتیجه‌ی این پژوهش می‌تواند به توضیح فرگشت خطای دید در سیستم بینایی موجودات زنده کمک کند.

انسان‌ها انواع مختلفی از خطا را در سیستم بینایی خود تجربه می‌کنند؛ اعوجاج، خطا در شکل، اندازه، طول یا حتی رنگ. حتما بارها در شبکه‌های اجتماعی با پست‌هایی در مورد رنگ لباس برخورد کرده‌اید که میزان دقت شما در تشخیص رنگ‌ها را به چالش کشیده است. در شکل زیر می‌توانید انواع خطا‌های بینایی را مشاهده کنید.

خطای دید نوعی گم‌راهی در ادراک انسان از اطلاعاتی است که از محیط اطراف خود به دست می‌آورد. سیستم بینایی ما طوری طراحی شده که می‌تواند داده‌های زیادی از محیط اطراف خود بگیرد و به کمک مغز به پایش این داده‌ها بپردازد. خطای دید در حقیقت عدم انطباق واقعیت تصویر دیده شده با ادراک مغز از تصویر است.

به تصویر زیر نگاه کنید. در سمت راست یک دایره در احاطه‌ی تعدادی دایره‌ی کوچک قرار گرفته است. در سمت چپ همان دایره در احاطه‌ی تعدادی دایره‌ی بزرگ قرار دارد. اگرچه دایره‌‌های میانی اندازه‌ای یکسان دارند اما چشم انسان قادر به تشخیص آن نیست. این خطا برای اولین بار توسط یک روان‌شناس آلمانی به نام هرمان ابینگهاوس کشف شده و به نام خطای دید یا توهم بصری ابینگهاوس مشهور است.

در بین حیوانات دلفین‌های پوزه‌بطری، مرغ‌های کریچ‌ساز، مرغ‌های اهلی و اسپلیتفین دم‌قرمز همچون انسان‌ها در مشاهده‌ی تصویر ابینگهاوس دچار خطا می‌شوند. به طور جالب‌تری پنگوین‌ها، سگ‌های خانگی و بانتام‌ها (نژادی از کوچک از مرغ) دایره‌ی سمت چپ در تصویر ابینگهاوس را بزرگ‌تر می‌بینند. در این میان بابون‌ها به هیچ وجه با دیدن تصویر ابینگهاوس دچار خطا نمی‌شوند.

چرا خطای دید در انسان و حیوانات متفاوت است؟

انسا ها در مشاهده‌ی تصویر ابینگهاوس دچار خطای دید اندازه‌ای می‌شوند. دلفین‌ها هم همین اشتباه را می‌کنند با این حال چرا پنگوین‌ها خطایی برعکس دارند؟ بابون‌ها چرا دچار خطا نمی‌شوند؟

یکی از دلایل این تفاوت‌ها به تفاوت در روش‌‌شناسی تحقیقات برمیگردد. به عنوان مثال در تحقیق مربوط به سگ‌ها، تصویر در فاصله‌ای بسیار در نزدیک به سگ قرار می‌گرفت و سگ با دماغ خود جواب درست را انتخاب می‌کرد. در مورد پرندگان هم فاصله‌ی چشم پرنده تا تصویر خیلی کم بود. با این حال در آزمایش بابون‌ها، بابون در فاصله‌ای کمی دورتر از تصویر قرار گرفت و حتی اجازه‌ی نزدیک‌شدن به تصویر را به بابون ندانند. اما در مورد زنبور‌های عسل قضیه کمی متفاوت است. در آزمایش مربوط به زنبور‌های عسل، پژوهشگران تصویر را در محدوده‌ی بینایی زنبور قرار دادند و اجازه‌ی حرکت آزادانه را به زنبورها تا موقع تصمیم‌گیری را دادند.

خطای دید اندازه‌ای در زنبور‌های عسل چگونه است؟

یکی از چالش‌های اصلی پژوهشگران طراحی نحوه‌ی پرسش از زنبور‌ها بوده است. برای حل این چالش، پژوهشگران زنبور‌ها را به دو دسته تقسیم‌بندی کردند. به دسته‌ی اول زنبور‌ها تصویری از یک مربع مشکی داخل مربعی را نشان دادند و به زنبور‌ها آموزش دادند که همیشه این تصویر را انتخاب کنند. دسته‌ی دوم زنبور‌ها همیشه تصویر مربعی‌ سیاه کوچک داخل مربعی دیگر را انتخاب می‌کردند.

بعد از اتمام فرآیند یادگیری، پژوهشگران تصاویر را با تصاویری شامل خطای دید عوض کردند. در تصاویر جدید مربعی سیاه رنگ در داخل مربعی کوچک و مربعی بزرگ قرار می‌گیرد.

زنبورهای عسل,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

در مرحله‌ی دوم از پژوهش، زنبور‌ها باز به دو گروه تقسیم شدند؛ دسته‌ای که با حرکات آزادانه محدودیت زاویه‌ی دید نداشتند و دسته‌ای دیگر تصاویر با زاویه‌ی دیدی محدود و البته فاصله‌ای مشخص باید مشاهده می‌کردند. نتیجه‌ی کار جالب است؛ زنبور‌هایی با زاویه‌ی دید غیرمحدود دچار خطای دید شدند و زنبور‌هایی که زاویه‌ی دیدی محدود داشتند دچار خطای دید اندازه‌ای نشدند.

پژوهش زنبور‌ها احتمالا پژوهش‌های قبلی خود را به چالش خواهد کشید و نتایج آن‌ها را وابسته به طراحی پژوهش و زاویه‌ی دید حیوان مورد بررسی می‌داند.

این پژوهش چه توضیحی بر فرگشت سیستم بینایی اضافه می‌کند؟

خطای دید در سیستم بینایی نشان می‌دهد که چگونه این سیستم حجم بالایی از داده را از محیط اطراف خود دریافت می‌کند و فرآیند ادراک را بر روی آن انجام می‌دهد؛ اگرچه این فرآیند تحت تاثیر محیط نتیجه‌ای گمراه‌کننده خواهد داد. حیوانات مختلف هم دچار خطای دید اندازه‌ای می‌شوند و شناخت این خطا در بین حیوانات می‌تواند به فرگشت سیستم بینایی در موجودات زنده کمک کند.

به نظر می‌رسد که اجداد ما هم دچار خطای دید می‌شدند و به همین دلیل این خطا نسل به نسل در بین حیوانات و انسان منتقل شده و به امروز رسیده است. از دیگر سناریوی‌های احتمالی می‌توان به فرگشت هم‌گرا در سیستم بینایی اشاره کرد. دسته‌ای از دانشمندان معتقدند فرگشت خطای دید به دلیل هم‌گرایی بین سیستم بینایی گونه‌های مختلف زیستی است.

پژوهش خطای دید در زنبور‌های عسل می‌تواند توضیحاتی هم به فرگشت گل‌ها اضافه کند. زنبورها با حرکات آزادانه در محیط طبیعی برای پیدا کردن انواع گل‌ها احتمالا دچار خطای دید می‌شوند. بنابراین گل‌ها در طول زمان طوری تغییر کرده‌اند که با وجود خطای دید زنبور‌ها جذاب‌تر به‌‌نظربرسند. به عکس زیر نگاه کنید. این تصویر قسمت میانی گل جایی که شهد گیاه یافت می‌شود را نشان می‌دهد، دقت کنید که چقدر این گیاه شبیه تصویر ابینگهاوس است. احتمالا زنبور‌ها گل‌هایی را انتخاب خواهند کرد که قسمت میانی آن‌ها بزرگ‌تر به نظر برسند.

زنبورهای عسل,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

در نهایت باید دقت کرد که محیط بر ادراک ما از واقعیت موجود تاثیرگذار است. به‌بیانی دیگر، دریافت ما از واقعیت تحت تاثیر محیطی است که واقعیت در آن جاری است. این مسئله می‌تواند در پژوهش‌های علمی هم نتایج را تغییر دهد.

منبع : وبسایت سرپوش


ن : بالامو
ت : شنبه 18 آذر 1396

بعضی از محققین معتقند گرده برای سلامتی غدد پروستات موثر است . آزمایش ها نشان داده است که افرادی که پروستات دارند دارای مقدار کمی نمک معدنی روی می باشند ، اما گرده دارای مقادیر قابل توجهی روی است زیرا برای رشد لوله گرده احتیاج به این عنصر دارد و ممکن است این مساله دلیل تاثیر مثبت گرده بر تورم پروستات باشد با بالامو همراه باشید :

گرده گل پروستات جنسی

آلن کیلاس فرانسوی (Alain Caillas) در سال ۱۹۵۹ مصرف گرده را به عنوان داروی جلوگیری کننده ی از تورم پروستات پیشنهاد کرد. بر اساس بیستمین کنگره ی بین المللی پرورش زنبور عسل در بخارست در سال ۱۹۶۵ ، سه مرد از هر ده مرد فرانسوی به بیماری پروستات مبتلا بودند که در اکثر موارد نیاز به جراحی داشتند آلن کیلاس مصرف روزانه ی ۱۵ گرم گرده را برای هر مرد بالاتر از ۵۰ سال توصیه کرد.

دو پزشک سوئدی به نام های اریک آسک آمپارک از دانشگاه اوپسالا و ژ.جونسون از دانشگاه لوند در سال ۱۹۵۹ گزارشی منتشر کردند و به شرح گرده و تاثیر ویژه و مفید آن بر روی پروستات پرداختند. در داروخانه های سوئد فراورده هایی از گرده به نام چرنیلتون وجود دارد که نه تنها برای بهبود این بیماری مفید است بلکه سبب پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های پروستات و آدنوم (تومور های خوش خیم غده ای ) می شود.

اخیرا پزشکان به موفقیت جدید در زمینه ی درمان با گرده دست یافته اند. آن ها به تعدادی از افراد روزانه ۱۵ گرم گرده داده اند و مشاهده نمودند که این افراد تا سن ۴۰ الی ۴۵ سال هم به بیماری پروستات مبتلا نشدند و حتی تا سنین ۸۰ الی ۹۰ سالگی غذذ پروستات آن ها مشکل خاصی ایجاد نکرده است. در بسیاری از کشور ها مانند سوئد و فرانسه پزشکان تحقیقات زیادی انجام داده اند و آن ها نیز نتایج مشابهی گرفته اند. آقای جو جویز از کشور روسیه مصرف روزانه مخلوط ۵ گرم گرده و عسل را برای بهبود بیماری پروستات پیشنهاد کرده زیرا نتایج بهتری از آن به وجود آمده است.

گرده برای درمان ناتوانی جنسی

در ادبیات عوام گرده به عنوان منبعی غنی از ویتامین ها و اسید های آمینه مشهور بوده است که در بدن انسان تاثیر شگفت انگیزی به خصوص بر روی تجدید قدرت جوانی و افزایش نیروی جنسی در مردان دارد.

اعراب در زمان های قدیم برای درمان ناتوانی های جنسی از گرده ی خرما استفاده می کردند. امروزه کشف هورمون های گنادوتروپین در گرده خرما ، استفاده از آن را در درمان عقیمی توسط اعراب بدوی تایید می کند. همچنین وجود هورمون های محرک جنسی در گرده ثابت شده است.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : پنجشنبه 16 آذر 1396

پولن ، گرده ی موجود در گیاه است که در قسمت انتهایی آلت نرینه گل (اتامین) وجود دارد و برای بارور کردن گیاه به کار میرود ،پولن زنبور عسل منبعی غنی از انواع ویتامین ها و اسید های آمینه و مقداری موااد معدنی است و به علاوه دارای مواد حیاتی بسیار پر ارزش دیگری است که طی سال ها در عسل باقی می ماند ، با بالامو همراه باشید :

پولن زنبور عسل

پولن زنبور عسل نه تنها دارای ویتامین های زیاد و مقداری نیز مواد معدنی است بلکه حاوی پروتئین و اسید های امینه آزاد و هورمون ها و عناصر کمیاب ضروری به مقدار جزئی برای بدن نیز می باشد. در تمام جهان پولن زنبور عسل نه تنها به عنوان یک خوراکی لذیذ ایده آل تلقی می شود ، بلکه داروی موثری برای درمان تعداد زیادری از ناراحتی ها نیز هست. برخی از این ناراحتی ها به شرح زیر می باشد :

 • در بازگرداندن میل جنسی و انرژی از دست رفته موثر است.
 • افسردگی و خستگی را کاهش می دهد.
 • اختلالات هاضمه را رفع می کند و برای کوفتگی عضلات و اسهال و یبوست مفید است.
 • سردردهای از نوع میگرن خفیف را کاهش می دهد.
 • سوخت و ساز بدن را عادی می سازد و در رژیم غذایی لاغری عامل کاهش اشتهاست.
 • برخی از ناراحتی های پروستات را رفع می کند.
 • علائم و ناراحتی های ناشی از برخی داروها و اعتیادات (نظیر اعتیاد به دخانیات و الکل) را کاهش می دهد.
 • کلسترول را کاهش می دهد و جریان گردش خون را تسهیل می کند.
 • انرژی بدن را تقویت می کند.
 • ناراحتی گلو را تسکین می دهد.
 • کمی خواب آور می باشد.
 • ضد باکتری است.

ضمنا اگر عسل طبیعی خام تصویه نشده که مملو از پولن است خورده شود برای آسم و حساسیت ها بسیار موثر است.

پولن زنبور عسل

البته توجه شود که برخی از اشخاص ممکن است به عسل حساسیت داشته باشند و ان معمولا به علت وجود مقدار خیلی کم اسید فورمیک در عسل است. این قبیل اشخاص غالبا از نیش زنبور عسل خیلی شدید ناراحت می شوند زیرا به اسید فورمیک حساسیت دارند. البته در دوره کوتاهی ناراحتی آنها با کمی مراقبت ممکن است رفع شود.

ضمنا به کودکان زیر یک سال نباید عسل داده شود ، زیرا ممکن است هاگ های برخی باکتری ها که در عسل هست در روده کوک نوزاد که هنوز نارساست متمرکز شده و ایجاد ناراحتی کند.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : سه شنبه 14 آذر 1396
Rating: 5.0. From 1 vote.

آیا گرده برای انسان قابل هضم است؟
آیا مصرف گرده برای ترک الکل مفید است؟
برای پاسخ به این سوالات با بالامو همراه باشید :
گرده گل
برای آشنایی با گرده گل پیشنهاد میشود مقاله : داستان عجیب زنبور عسل و گرده گل ، چگونه گرده گل وارد عسل میشود؟
رامطالعه کنید.

با وجود این که مساله ی قابلیت هضم گرده به طور کامل روشن نشده ولی آن چه مسلم است این که گرده دارای منافذ یا نقاطی می باشد که جوانه ی گرده از آن خارج می شود و رشد میکند. در این تقاط پوشش گرده نازک بوده یا بدون پوشش می باشد و ضخامت آن به چند هزارم میلی متر می رسد. مواد با ساختار و ابعاد مولکولی از این نقاط می توانند وارد دانه ی گرده شوند.
پس شیره ی معده هم می تواند به راحتی وارد آن شده محتویات آن را گوارش نماید. سیستم هضم مواد غذایی در زنبور عسل انجام شده ، مشخص گردیده است که پوسته ی دانه ی گرده بدون تغییر در آن وجود دارد اما محتویات آن به مصرف رسیده است. بنا براین می توان نتیجه گرفت که سیستم گوارشی انسان نیز می تواند محتویات دانه ی گرده را خیلی خوب گوارش داده و آن را به طور کامل به مصرف برساند.

تاثیر گرده بر اندام های بدن

امروزه انسان با تکنیک های پیشرفته ی طبیعت را تحت تاثیر اعمال زیادی قرار داده است و اغلب فراموش می کند که خود نیز جزیی از طبیعت است که قادر به حفظ توازن روحی و بدنی خود می باشد.
البته زندگی طبیعی به معنی بازشگت به وضعیت اولیه نیست بلکه به معنی تطبیق با طبیعت و همسو شدن با آن است و اساس این مساله نیز بر تغذیه استوار است. امروزه اغلب انسان ها مایلند غذای مقوی مصرف کنند و حتی گاهی دوبرابر نیاز بدن پروتئین مصرف می کنند در حالی که مقدار ۵۰ تا ۶۰ گرم پروتئین در روز برای انجام فعالیت های روزمره کافی است در نتیجه به همین میزان کالری اضافه وارد بدن می شود و بدن نیز باید این مواد را بپذیرد در نتیجه برای تطبیق با وضعیت کنونی فقط باید از غذاهای کمکی پایین آوردنده ی چربی و .. استفاده نمود.

اما سلامتی واقعی به معنی آن است که بدن شادابی جسمی و روحی خود را حفظ کرده و تا مدتی به بیماری مبتلا نشود. بنابراین توصیه می شود با تغییر یا تکمیل مواد غذایی مصرفی خود یا تغییر عادات غذایی خود به طور موثری به افزایش میزان سلامتی خود بیفزاییم و از بروز اختلالات مختلف در آن جلوگیری کنیم.
از حدود ۵۰ سال پیش به تدریج دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد گرده انجام دادند.
بسیاری از شیمیدانان مواد غذایی درون گرده را آنالیز کرده اند و پزشکان به خصوص کسانی که در مورد پیری تحقیق میکنند به وجود موادی با خواص شفا بخش در دانه ی گرده پی برده اند.
یکی از محققان در مورد گرده دکتر لیبیت مدیر قدیمی ترین کلینیک پزشکی بیماران الکلی و متخصص درمان بیماری الکلیسم و محثث در مورد تاثیر الکل بر سیستم های جسمی و روحی و روانی انسان می باشد.
دکتر لیبیت تحقیقات وسیعی در مورد دانه ی گرده انجام داده است و در سال ۱۹۹۳ کتابی درباره ی بیماری الکلیسم نوشته که در آن اهمیت گرده در درمان این بیماری را بیان نموده است.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : دوشنبه 13 آذر 1396

قدیمی ترین نمونه زنبور عسل که نگهداری شده در موزه تاریخ طبیعی نیویورک است ، که طبق نظر دانشمندان ظاهرا این نوع زنبور عسل ۸۰ میلیون سال عمر دارد ، با بالامو همراه باشید :

ارتباط گرده گل و زنبور عسل

در تمامی طول تاریخ ، زنبور عسل مورد احترام بشر بوده است. در تمام کتب آسمانی ، در قرآن کریم ، در انجیل ، تورات ، در نوشته های قدیمی یونانی و رومی ، در میان ایرانیان ، مصریان ، چینی ها ، در افسانه های کهن قوم اسلاو و خلاصه در همه جا نامی از زنبور عسل که به عنوان یک حشره مفید و پر کار و از عسل به عنوان یک ماده مغذی مفید و شفا بخش یاد شده است.

در قرآن کریم مکرر از عسل به عنوان یک موهبت الهی شفابخش یاد شده و حتی یک سوره به نام “زنبور عسل” است. اگر همین طور بیشتر به عقب برگردیم در تمام طول تاریخ اقوام مختلف به عناوین متفاوت در عرف جوامع و در مذاهب از زنبور عسل به احترام یاد می کنند.

در کتاب مقدس هندو به نام ودا که در ۲،۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح به سانسکریت نوشته شده از زنبور عسل با احترام نام می برد. ویشنو که به اعتقاد پیروان مکتب هندو عنوان حامی و محافظ پرقدرت خدای دوم از خدایان سه گانه هندوئیسم را دارد ، برای اغلب آنها به شکل زنبور عسل آبی رنگ در یک گل نیلوفر آبی مجسم می شود که ریسمان این کمان اسطوره ای را تعداد زیادی زنبور عسل که به هم پیچیده شده اند تشکیل می دهد. در مکتب پرستش الهه ی زیبایی و باروری ، که با عناوین ونوس ، دیانا ، سرس ، سیبل ، و زنبق در مکتوب های مختلف آورده شده است ، زنبور عسل همیشه به عنوان یک مخلوق مقدس و معبود کوچک تلقی شده است.

در حجاری های و سنگ نوشته های داخل غارها و روی ظروف سفالین و در کنده کاری های بناهای تاریخی در تمام طول تاریخ آثاری از زنبور عسل به چشم می خورد و به طور خلاصه شاید بتوان گفت پس از انسان – هیچ مخلوق دیگری چون زنبور عسل تا این اندازه مورد احترام و توجه در مکاتب و فرهنگ های مختلف جهان نبوده است.

عسل به عنوان یک خوراکی لذیذ و در عین حال یک داروی شفابخش همیشه مورد استفاده بشر بوده است ، اهمیت عسل نه تنها به عسل شیرینی لذیذی است که دارد بلکه عسل خام تصویه نشده که از کندو گرفته می شود ماده ای است مملو از پولن یا گرده های گل ها که از نظر مواد مغذی بسیار غنی ، از نظر دارویی ماده ای بسیار مفید و شفا بخش است. حال ببینیم که این گرده های گل که در عسل خام تصویه نشده و حرارت ندیده فراوان است ترکیباتش چیست؟

ارتباط گرده گل و زنبور عسل

پولن ، گرده موجود در گل گیاه است که در قسمت انتهایی اتامین (آلت تذکیر) گل وجود دارد و به عنوان عامل مذکر برای تلقیح مادگی گل ها و بارور کردن گیاه به کار می رود. هر گل دارای مقدار قابل ملاحظه ای گرده یا پولن است به طوری که اگر در فصل گرده افشانی گل های درختان در باغ ها قدم بزنید کاملا احساس می شود. زنبور عسل مخلوقی است که خداوند متعال برای تلقیح و باروری شاید تا حدود ۸۰ درصد گیاهان خلق کرده و اگر زنبور عسل نبود قسمت عمده گیاهان بارخیزی کامل نداشتند و به قدر کافی میوه نمی دادند.

مرسوم است که بعضی از باغداران در باغ های خود کندوهای عسل می گذارند ، در این باغ ها باردهی درختان میوه بسیار زیاد می شود ، بخصوص در مورد گیاهانی که آلات نر و ماده گل ها روی دو پایه است نقش تلقیح به وسیله زنبور عسل بیشتر شایان توجه است.

موقعی که زنبور عسل مشغول جمع آوری شهد گل هاست از تماس پاهای پوشیده از موی زنبور با آلت مذکر گل ها که مملو از پولن است ، مقداری پولن در لابلای موها جمع می شود. سپس زنبور ، این پولن ها را با کمی عسل که با خود از کندو آورده و همچنین با بزاق دهانش که محتوی یک آنزیم فعال است مخلوص می نماید و پس از آن به کمک موهای زیر پاهایش این خمیر پر از پولن را با مهارت و فشار به حفره ذخیره پولن که فرورفتگی در پشت پاهایش می باشد داخل می نمایدو وقتی که این حفره ها کاملا پر از پولن شد ، به کندو باز می گردد و از این پولن ها و شهد گل ها برای تغذیه نکتار و عسل و قسمتی برای تغذیه لاروهای زنبور ها و قسمتی نیز برای تغذیه ملکه اختصاص داده می شود.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : شنبه 11 آذر 1396
No votes yet.

دلیل ریزش مو در افراد متفاوت است و روزانه هر کدام از ما به طور میانگین بین ۲۰ الی ۱۰۰ تار موی خود را از دست میدهیم ، از عوامل ریز مو میتوان به عدم تعادل هورمونی ، عدم نگهداری صحیح از مو ، تغذیه نادرست ، یا تداخل با مصرف داروهای مختلف و موارد بسیار دیگر اشاره کرد ، در این مقاله سعی میکنیم ببا کمک عسل طبیعی نکاتی را برای پیشگیری و تقویت مو بررسی کنیم با بالامو همراه باشید :

عسل طبیعی

ایا عسل میتواند مانع از ریزش مو شود؟

۱-عسل با بالا بودن قند طبیعی با عث حفظ رطوبت در مو می شود ، همین امر باعث کاهش ریزش مو و همچنین نرم ماندن پوست دور ناخن می شود.

۲-عسل با خاصیت ضد باکترایی خود ، به بهداشت پوس سر کمک میکنید و شوره سر و پوسته آن را کاهش میدهد که در نهایت باعث کاهش ریز مو می شود.

خاصیت های شگفت انگیز عسل

۱ –عسل طبیعی نرم کننده فوق العاده ایست ، قبل از استحمام مقداری عسل را با دو برار آن روغن زیتون مخلوط کنید و ۳۰ دقیقه قبل از حمام به موهایتان بمالید. میزان روغن را بر حسب نوع موی خشک یا چرب تنظیم کنید.

۲ -اگر مو بیش از حد در معرض نور خورشید، قرار بگیرد خشک و کدر می شود. این کدری را می توان با مالیدن مخلوطی از ۲ قاشق غذاخوری عسل و دو پیمانه آب ولرم به مو از بین برد.

نکات مراقبتی هنگام استفاده از عسل برای تقویت مو:

برای پیشگیری از عوارض جانبی مانند ایجاد چسبندگی لازم است به این نکات توجه کنید:

از عسل به میزان بسیار کمی استفاده کنید.

برای نرم کردن مو، عسل را با روغن مخلوط کنید.

هرگز عسل را گرم نکنید.

یک روش درمانی آسان برای مراقبت از مو توسط عسل طبیعی :

یک قاشق مرباخوری پودر دارچین رابا یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و روغن زیتون به میزان کافی مخلوط کنید و روی پوست سر قرار داده و ماساژ دهید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید. برای به دست آوردن نتیجه مورد پسند، این کار را حداقل هفته ای ۳ بار تکرار کنید.

مقداری عسل طبیعی و روغن زیتون را به شامپوی ملایم اضافه و از آن استفاده کنید تا مو تمیز، براق و نرم شود.

شب یک چهارم پیمانه آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کنید و به پوست سر بمالید و روز بعد بشویید.

زرده تخم مرغ را با مقدار خیلی کم عسل (حدود یک قاشق غذاخوری) مخلوط کنید و به پوست سر بمالید. پس از ۳۰ دقیقه سر خود را بشویید.

روش های دیگر برای نگهداری از مو توسط عسل طبیعی :

اگر چه استفاده از عسل برای مراقبت از مو راهکار مناسبی است اما برای به دست آوردن نتیجه بهتر لازم است برنامه غذایی سالمی را اتخاذ کنید؛ به عنوان مثال، میوه های تازه، انواع سبزی، مغز، جوانه، شیر، غلات سبوس دار، سویا و ماهی را که مصرف آن نه تنها برای مو بلکه برای سلامت بدن نیز مفید است، در برنامه غذایی خود بگنجانید.

برای رفع چربی مو و شوره سر، ۱۵ دقیقه قبل از حمام کردن روی موهای خود آب لیمو بمالیدهمچنین ماساژ پوست سر با انگشت، باعث بهبود گردش خون و مانع از ریزش مو می شود.

۲یا ۳بار در هفته، یک لیوان کوچک آب اسفناج میل کنید.

مصرف آب زیاد نیز مانع از ریزش مو می شود.

منبع : سلامت نیور

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل طبیعی بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : چهارشنبه 1 آذر 1396

زنبور عسل و گرده گل ؟ هنگام ملاقات گل توسط زنبور عسل ، گرده ها به پوشش کرک دار بدن آنها می چسبد. سپس زنبور با مالیدن پاها به یکدیگیر و صورت خود گرده ها را با خرطومش مرطوب کرده ، به صورت ساچمه درمی آورد و در سبد پاهای عقب خود محکم میکند ، با بالامو همراه باشید :

زنبور عسل و گرده گل

گرده دارای پروتئین فراوان بوده و برای تغذیه ی زنبوران و پرورش لاروها (تخم زنبور عسل) به مصرف می رسد.

همچنین زنبورها از آن برای تولید عسل طبیعی، فرمنت و موم نیز استفاده می کنند. یک زنبور در هر بار پرواز حدود ۱۵ میلی گرم گرده به کندو می آورد و برای پرورش لاروها در یک کلونی (تجمع لاروها) سالانه بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم گرده به مصرف می رسد برای تولید انرژی و گرما ، هیدرات های کربن و چربی به کمک اکسیژن سوخت و ساز می شوند که این انرژی و گرما در زمستان با مصرف هیدرات های کربن و عسل تامین می شود. با شروع فصل گرما و اولین تخم گذاری ملکه در کندو و به محض این که موم غذای نوزادان ساخته شد ، تبادل مواد در مقیاس وسیع تری شروع می شود و در نتیجه نیاز شدیدتری به گرده پدید می آید.

گرده ی گل تامین کننده اصلی پروتئین و چربی برای زنبوران است. اکثر زنبورانی که مسئول تغذیه ی نوزادان هستند گرده را بلعیده و آن را در غدد شیری خود به غذای نوزاد تبدیل می کنند ،زنبور کارگر در حدود بیست روزگی فعالیت خود را شروع می کند. البته در شرایط سنی مختلف غریزه ی این حشره او را به سمت منابع غذایی راهنمایی می کند. زنبور علاوه بر آرواره هایش که مستقیما با آنها گرده جمع آوری میکند می تواند به کمک بدن پوشیده از کرک و پاهایش نیز جمع اوری گرده را انجام دهدو تقریبا تمام نقاط بدن زنبور حتی چشمهایش از کرک پوشیده شده است و ابزار مناسب برای جمع آوری گرده یعنی شانه ، برس گرده ، سبد و موی منفرد نیز به او در این کار کمک می کنند.

هنگامی که زنبوری روی گلی می نشیند با آرواره های خود بساک گل را که هنوز باز نشده است باز می کند و با تکان شدید سر و پاها گرده ها را بیرون می ریزد ، این حرکات زنبور غریزی ولی قابل تغییر است زیرا در مسیر فعالیت زنبور از تجربه هایی که قبلا آموخته شده است نیز استفاده می کند ،گرده ها هنگام جمع آوری توسط خرطوم زنبور مرطوب می شوند تا راحت تر به شکل ساچمه در بیایند و حملشان آسانتر باشد ،برای این کا زنبور از مقدار کم عسلی که همراه آورده یا از شهد گل های ملاقات شده استفاده می کند. میزان رطوبت به حدی است که گرده در تمام سطح بدن زنبور چسبناک و قابل ورز دادن می شود.

زنبور عسل و گرده گل

با توجه به نوع گرده ی موجود در طبیعت ، رطوبت ، بزرگی و سایر ویژگی ها ، میزان رطوبت مورد نیاز برای گرده های مختلف نیز متفاوت است ، زنبور های کارگر جوان باید یاد بگیرند که خود را با شرایط گل هایی که گرده ی آنها را برداشت می کنند تطبیق دهند. این مساله بسیار حائز اهمیت است که زنبور شکل ، رنگ و بوی گرده های مختلف را بشناسد تا بتواند آن گل را در نقاط دیگر نیز شناسایی کند.

زنبور در پاهای مفصل دار دارای یک پاشنه ی پوشیده از کرک های زبر است که مانند یه برس عمل میکندو نحوه ی استفاده از این برس ها این چنین است که زنبور در حال پرواز بدن خود را تمیز میکند و گرده ها را به شکل ساچمه در می آورد. او به وسیله ی برس پاهای جلویی خود گرده ها را از روی سرو و گردن ، کنار دهان خود جمع میکند سپس یه وسیله ی دو پای لعدی قفسه ی سینه را تمیز میکند و گرده ی تمیز شده توسط پاهای جلویی را تحویل می گیرد. در حین انجام این کار رطوبت به مقدار کافی توسط خرطوم زنبور به گرده ها می رسد و گرده هایی که خوب مرطوب شده اند به پاهای عقبی تحویل داده می شوند ،این روند به قدری سریع است که انسان قادر به دنبال کردن حرکات زنبور نیست. برس های پاهای عقب زنبور ، پاهای میانی زنبور حرکت کشویی سریع یا اصطحلاکی گرده ها را از یک پا به پای دیگر منتقل می کند.

زنبور با حرکات کشویی سریع یا اصطحلاکی گرده ها را از یک پا به پای دیگر منتقل میکند. گرده ها به طور همزمان به طرف بالا و قسمت خارجی پاهای زنبور هدایت می شوند و در نهایتیک موی منفرد و بلند به ساچمه های تهیه شده استحکام لازم را می دهد. در هر ساچمه ی گرده می توان رد پاهای زنبور را به صورت شکاف های نسبتا عمیقی مشاهده نمود. ساچمه ی آماده شده توسط پاهای وسط از خارج و بالا هدایت می شود تا هنگام پرواز مزاحمتی برای زنبور ایجاد نکند.

با توجه به نوع گرده ی موجود در هر منطقه وزن گرده ی جمع شده توسط زنبور عسل (دو عدد ساچمه) حداقل ۸ تا ۱۲ میلی گرم و حداکثر ۱۸ تا ۲۰ میلی گرم می باشد یک زنبور معمولا باید حدود ۸۰ گل را ملاقات کند تا این مقدار گرده را جمع آوری نماید. بر اساس مشاهدات انجام شده در اوایل بهار تا پاییز روزانه به طور متوسط ۸۰۰۰ زنبور با گرده به کندو مراجعت می کنند.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل طبیعی بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : دوشنبه 29 آبان 1396
No votes yet.

هر زنبور عسل که به صحرا می رود تا مجدد به کندویش برگردد زمان رفت و برگشت و جمع آوری محصولش سه دقیقه طول می کشد در حالی که به طور متوسط ۲۵۰ گل را می مکد ، ارتباط زنبور ها و گل ها بسیار جالب است با بالامو همراه باشید:

زنبور ها و گل ها

زنبوری که صبح برای مکیدن شیره ی گل ماموریت می یابد عصر همان روز به کار دیگر مشغول می شود یا دو روز شیره ی گل به کندو می برد و روز سوم پولن

(پولن گردی است که بر آلات نر گل هاست و اگر شما انگشت به آن بزنید ذرات آن که اغلب زرد رنگ است به دستتان می چسبد).

زنبوران همین که صبح برای محصول آوردن از کندو بیرون می روند بدون هدف و مقصد نیستند ، زیرا قبل از آنها ماموران اکتشاف محل ، باز شدن گل ها را به آنها نشان داده اند و ماموران اکتشاف محل ، باز شدن گل ها را به آنها نشان داده اند، حتی زنبوران قوی به سوی گل های دور تر می روند و ضعیفان به طرف گل های نزدیکتر می روند.

گل های تازه باز شده به آنها اطلاع داده می شود و اگر گل فراوان باشد زنبوران همیشه گل تازه تر را انتخاب می نمایند ،

هرگز بوی خوش و سبزی درخشنده و زیبایی و عطر مطبوع گل نمی تواند زنبوران را فریب دهد چنان چه از گل سرخ این کار ساخته نیست.

بر عکس گلهایی هستند که به نظر بی بو و بدرنگ است ولی زنبوران علاقه ی وافری نسبت به آنها دارند مانند درخت بید ، گیاه افرا و پیچک هایی که شیره فراوانی دارند. آن چه برای زنبور اهمیت دارد پروش گیاه مورد علاقه ی وی و وجود آنهاست.

زنبور ها و گل ها

هر گیاه گل دار ، دارای دو دستگاه مستقل : دستگاه روینده و دستگاه زاینده.

دستگاه روینده که مرکب از ریشه و ساقه و برگ می باشد و دستگاه زاینده ی گل است که به میوه تبدیل می شود تا دانه ای در آن برای بقای نسل و گیاه به وجود آید.

گل به وسیله ی میله ی باریکی به نام دمگل به ساقه وصل است.

در هر گل چهار قسمت وجود دارد کاسبرگ ، گلبرگ ، پرچم و مادگی یا برچه که میتوان روی هم آنها را به حجله ی عروس و داماد تعبیر کرد: حجله ای که با پرده های مخملین گلبرگ ها زینت یافته و یک ردیف پرده ی زمردین کاسبرگ ، پرده های داخل را محافظت می نماید. حجله ها عموما معطر شده و تا زمانی که عروس (برچه) و داماد (پرچم) ماه عسل دهندگی آنها تمام نشده ، حجله;

عطر آمیز و سرسبز و شاداب است و شیرینی نیز فراهم می گردد تا جشن بدون شهد و خنچه نبوده باشد.

کاسبرگ ها را روی همرفته کاسه ی گل و گلبرگ را مجموعا جام گل و پرچم ها را جملگی نافه گل و همه ی برچه ها را مادگی گل گویند.

برچه سه قسمت دارد : کلاله ، خامه ، تخمدان.

پرچم دو بخش دارد : میله ، بساک که داخل بساک چهار کیسه ی گرده دارد که در هر کدام ده ها هزار دانه ی گرده موجود است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : شنبه 27 آبان 1396
No votes yet.

عسل طبیعی و سرما خوردگی ؟ به گزارش بهداشت نیوز عسل طبیعی دارای خاصیت های است که به درمان سرما خوردگی کمک میکند :

در حقیقت عسل طبیعی به خاطر خواصی چون آنتی باکتریال بودن ، داشتن آنتی اکسیدان و خواص متعدد دیگر به سیستم ایمنی بدن برای درمان سرما خوردگی کمک میکند و همچنین گلو درد و سوزش را نیز از بین میبرد.

در ادامه روشهای استفاده از عسل طبیعی برای بهبود بیماری سرماخوردگی را با هم بررسی میکنیم ، با بالامو همراه باشید :

عسل طبیعی و سرما خوردگی

۱- مصرف عسل طبیعی و دارچین
یک قاشق غذا خوری عسل ولرم را با ۱٫۴ قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کنید ، از این معجون روزانه ۲ الی ۳ بار در روز استفاده کنید ، هم چنین میتوانید از این ترکیب در سالاد های میوه ، آب میوه ، چای و نوشیدنی ها نیز استفاده کنید.
برای اطلاعات دقیق تر میتوایند مقاله : ۱۰ خاصیت عجیب مصرف عسل طبیعی و دارچین
را مطالعه کنید

۲- غرغره کردن عسل طبیعی
میتوانید از این ترکیب فوق العاده استفاده کنید :
ابتدا به قاشق غذا خوری آب لیمو را با دو فنجان آب گرم مخلوط و یه قاشق غذا خوری عسل طبیعی نیز به آن اضافه کنید ، سپس از این مخلوط برای غرغره استفاده کنید.

۳- مصرف عسل طبیعی به تنهایی
اول بار که متوجه علائم سرماخوردگی در بدنتان شدید ، سریعا یک قاشق غذا خوری میل کنید ، میتوایند آنرا با آب گرم یا هر نوشیدنی دیگری ترکیب کنید برای مصرف راحت تر ، مصرف منطم عسل برای بهبود سرماخوردگی وعلائم بیماری کاملا مفید است.

۴- مصرف عسل و پیاز خام
یک پیازقرمز را ورق ورق برش دهید ، روی تکه های پیاز عسل و مقداری شکر بریزید ، اجازه دهید این ترکیب یک شب بماند و صبح روز بعد یک قاشق چای خوری از آن را میل کنید ، از این مخلوط چندین بار در روز استفاده نمایید.

۵- مصرف عسل و چای دارچین
مصرف عسل و دارچین برای بیمار سرماخورده بسیار مفید است و کم میکند خواب راحت تری داشته باشد.
نصف یا ۳ قاشق چایخوری چوب دارچین را برای ۵ دقیقه در فنجان چایی قرار دهید و سپس آن را خارج کنید ، ۲ قاشق چایخوری عسل طبیعی نیر به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید ، توصیه میشود این ترکیب را قبل از خواب مصرف کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد.

عسل طبیعی و سرما خوردگی

۶- مصرف عسل طبیعی ، لیمو و زنجبیل
یک شیشه مربای ۲۰۰ گرمی آماده کنید ، یک لیمو را ۴ قسمت کرده و داخل شیشه بگذارید ، دو قاشق زنجبیل تازه را رنده کرده و آن را هم درون شیشه مربا بریزید ، عسل را روی این مخلوط بریزید تا جایی که شیشه پر شود ، اجازه دهید این ترکیب چند ساعتی همینطور بماند و سپس ۱ یا ۲ قاشق چایخوری از مخلوط را در آب داغ بریزید و میل کنید و دقت داشته باشید که مخلوط تهیه شده را در داخل یخچال نگهداری کنید.
همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوایند مقاله : ۷ خاصیت شگفت انگیز عسل طبیعی و لیمو را مطالعه کنید.

۷- مصرف عسل طبیعی و چای لیمو
با مصرف مداوم چای لیمو و عسل طبیعی میتوانید کمتر دچار سرماخوردگی شوید ، ۱ قاشق غذا خوری لیموی تازه در یک لیوان به اندازه کافی آب داغ به آن اضافه کنید و بنوشید.

۸- مصرف عسل و آب خنک
لیوانی را با آب سرد پر کنید ، ۲ یا ۳ قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید بعد به مدت ۱۰ ثانیه در مایکروویر قرار دهید ، اگر حس کردید از طعم آن لذت نمیبرید میتوانید از شیرین کننده ها استفاده کنید.

۹- مصرف عسل طبیعی و لیمو و دارچین
مصرف مداوم لیمو وعسل و ودارچین به پیشگیری از سرماخوردگی کمک فراوانی میکند ، آب لیموی تازه را در ۱٫۲ آب گرم بریزید ، ۲ قاشق غذا خوری عسل و مقداری دارچین به آن اضافه کنید و سپس میل کنید.

۱۰- مصرف اکسیر عسل طبیعی
این روش برای درمان گلو درد و سرفه به کار میرود ، در صورتی که از این روش برای کودکان زیر ۲ سال استفاده میکنید حتما با پزشک کودک مشورت کنید.
یک قاشق چایخوری برای بچه های بین ۱ تا چهار سال ، برای بچه های بالای ۴ سال و بزرگسالان دو قاشق عسل طبیعی غیر پاستوریزه
توجه : عسل برای درمان سرماخوردی بسیار مفید است ولی باید به موارد زیر نیز دقت داشت :
عسل را نمی بایست به کودکان کمتر از ۱۲ ماه داد زیرا ممکن است مسمویت غذایی حاد ایجاد کرده و کشنده باشد.
برای تاثیر اصلی این ترکیبات بهتر است از عسل طبیعی و غیر پاستوریزه استفاده کرد.
برای مصرف عسل طبیعی برای کودکان سنین پایین حتما با پزشک کودک مشورت کنید در ضمن افراد محدودی شاید به دارچین حساسیت داشته باشید ، قبل از مصرف بررسی فرمایید.
ممنون از اینکه این مقاله رو مطالعه کردید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید عسل طبیعی و طریقه دریافت محصول به فروشگاه عسل بالامو مراجعه فرمایید.


ن : بالامو
ت : دوشنبه 15 آبان 1396
موریس مترلینگ محقق بلژیکی در کتاب خود در مورد زنبور عسل می گوید:

ناچاریم قبول کنیم که زنبورها با یکدیگر تکلم می کنند و گفت و گوی آنها خیلی وسیعتر از یک آری یا نه می باشد و این موضوع از نظم کامل کندوی زنبور عسل استنباط می شود زیرا زنبورهایی که در ساعات مختلف روز وظایف متفاوت را انجام می دهند ،

مثل این است که کسی هست به آنها می گوید که در فلان ساعت فلان کار را بکنند!

مثلا زنبوری را که من صبح نشان کرده بودم و می دیدم که وظیفه او مکیدن شیره گل ها می باشد عصر همان روز به کار دیگر اشتغال داشت و در داخل کندو هوا را تعدیل می کرد و یا مواظب نوباوگان و یا این که در بین بناهای تولید کنندگان موم دیده میشد و نیز می دیدم زنبورهایی که یک روز فقط شیره گل ها را به کندوی جدید می بردند روز بعد ،دیگر دنبال شیره گلها نمی رفتند بلکه غبار پرچم گل ها (پولن) را جمع آوری می کردند.

دیگر ، دلایل ارتباط بین زنبورها طرز سیستم کار در مورد مکیدن گل ها و آوردن پولن است.

هر روز صبح به محض طلوع آفتاب و همین که مامورین اکتشاف به کندو مراجعت کردند مامورین اکتشاف قبل از طلوع آفتاب از کندو خارج می شوند که راجع به گلها و اوضاع خارج اطلاعاتی برای کندو بیاورند زنبورهای عسل از اخبار خارج مطلع می گردند.

گویی که مامورین اکتشاف به آنها میگویند که امروز درختهای زیزفون که کنار رودخانه قرار گرفته گل کرده است.

امروز گل شبدرهایی که کنار جاده میباشند شکفته شده است و یا گلهای دیگر دارای مقدار زیادی پولن است.

فوری ، کار بین زنبورها تقسیم می شود و پنج هزار زنبور که قوی تر از دیگران هستند به سراغ گل های زیزفون می روند و سه هزار دیگر که جوان تر و ضعیف تر هستند به سوی گل های شبدر به پرواز در می آیند.

آن هایی که دیروز مشغول جمع آوری شیره گل ها بودند امروز زبان و غده های محفظه خود را آسوده می گذارند و می روند غبار پرچم گل ها را جمع آوری می نمایند.

حتی در جمع آوری غبار پرچم گل ها هم دقت دارند که هرگز رنگ های مختلف را با یکدیگر توام نکنند و محال است که یک زنبور دو رنگ را با هم مخلوط نماید و یا این که غبار دو نوع از گل ها را با هم مخلوط نمایند و هر غباری جای مخصوص دارد مگر این که غبارها از یک نوع گل باشند.

به محض این که فرمان خروج از کندو داده شد زنبورها با سرعت و یکی بعد از دیگری از کندو خارج می شوند و مثل این است که خوب می دانند که محل کار آنها کجاست زیرا برای یافتن محل کار ، هیچ تردید در آنها پیدا نمیشود و مستقیما به سوی محل کار خود میروند و گویی اطلاع دارند که هر گلی در کجا واقع شده است.

حال اگر کسی باشد و هر روز برود و ببیند که زنبورها چه گل هایی را می مکند متوجه می شود که ایم حشره کوچک حتی از لحاظ استفاده از گل ها نیز (بر حسب کمیت و کیفیت شیره) از برنامه مخصوصی تبعیت می نماید.

(در رابطه با این موارد پیشنهاد میشود حتما مقاله راز کندوی عسل را مطالعه کنید)

مثلا در آغاز بهار که گل های بنفشه کنار جوی ها یا در جنگل می رویند، زنبورها به سراغ گل بنفشه می روند و همین که گل های درخت بید رویید دیگر توجهی به گل های بنفشه نمی کنند و این مرتبه به سراغ بیدها می روند و همین که سایر درخت های بهاری گل داد از بیدها صرف نظر میکنند، زیرا متوجه می شوند که می توانند در اندک مدت از گل های دیگر استفاده بیشتری بنمایند و بعید نیست که علاوه بر کمیت از کیفیت گل ها نیز استفاده می کنند و می دانند که نوع و جنس کدام بهتر است.

منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی):: برچسب ها : عسل کوهستان , عسل طبیعی ,
ن : بالامو
ت : يکشنبه 3 ارديبهشت 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)